Toto sú 3 základné pravidlá, aby ste mali silný Wi-Fi signál. Dodržujete ich?!

Na kavlitu Wi-Fi signálu vplýva viacero faktorov. Toto sú 3 základné, ktoré ak nedodržujete, tak môžete zabudnúť na kvalitný signál.

Wi-Fi_titulka
Zdroj: unsplash.com (Stephen Phillips - Hostreviews.co.uk)

Ak máte neustále problém s kvalitou pripojenia sa k internetu prostredníctvom Wi-Fi, tak problém nemusí byť vždy na strane poskytovateľa internetu, hoci sa to nedá vylúčiť. Nedostatky sa mnohokrát vyskytujú na strane používateľa a dajú sa vyriešiť pomocou pár jednoduchých krokov.

Správne umiestnenie routera

Základom je, aby sme mali router správne umiestnení v domácnosti. Ten by mal byť v centrálnej časti domu a naokolo by nemali byť žiadne rušivé elementy. Rovnako treba povedať, že ak používate 5 GHz pásmo, tak pre neho je typické, že nedokáže v tak veľkej miere prechádzať cez prekážky v porovnaní s 2,4 GHz pásmom. Pre tých, ktorí nevedia, tak hlavný rozdiel medzi týmito typmi frekvencií je, že 5 GHz frekvencia je rýchlejšia, no dosiahne na kratšiu vzdialenosť a nedokáže v tak veľkej miere prechádzať prekážkami ako to je v prípade 2,4 GHz. Platí tu základné pravidlo, ak máte členitú domácnosť, ktorá je väčšia, siahnite po 2,4 GHz pásme. Ak žijete v menšej domácnosti, využite výhody 5 GHz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Wi-Fi router by mal zároveň byť umiestnený na vyvýšenom mieste a nie na podlahe či v poličke skrini. Ak máte naokolo router steny, nábytok či iné prekážky, tak riskujete horšiu kvalitu signálu.

Aké objekty by sa nemali nachádzať navôkol routera?

V súvislosti s umiestnením routera, by ste sa mali uistiť, že naokolo neho nebudete mať umiestnené predmety ako je napríklad mikrovlnka. Možno ste to nevedeli ale mikrovlnka vysiela signály na rovnakej frekvencii ako Wi-Fi, čo spôsobuje rušenie signálu.

No ani ďalšiu elektroniku by ste nemali mať naokolo. Napríklad mnohí z schovávajú router za televízor, ktorý rovnako môže narúšať kvalitu signálu. Ten vydáva svoj vlastný typ vĺn, ktoré môžu Wi-Fi signál rušiť. Medzi ďalšiu elektroniku, ktorú by ste mali dať ďalej, patria napríklad bezdrôtové telefóny či vysielače vrátane satelitných zariadení či elektroniky s anténami, ktoré môžu interagovať s Wi-Fi signálom.

Signál môžu rušiť aj ďalšie bežné predmety

Nie je to ale iba o elektronike. Rovnako by ste router nemali mať umiestnený v okolí reflexných prvkov ako sú napríklad zrkadlá či kov a ďalšie. Napríklad kov môže absorbovať vlny, čo znamená, že ak máte v okolí routera kovový nábytok či kovové doplnky, tak to môže narušiť konektivitu. Taktiež by ste sa mali vyhnúť akváriu, ak ho máte v domácnosti. Rovnako by ste sa mali vyhnúť aj veľkým kusom nábytku, ktoré môžu blokovať signál.

Kde máte umiestný router vy a ako kvalitný Wi-Fi signál máte? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre