SpravodajstvoWindows

Toto sa vám nemusí páčiť! Microsoft vám aktualizuje váš Windows automaticky na novú verziu Windows 11 23H2

Windows 11 23H2 vstupuje do novej fázy. Microsoft vám aktualizáciu stiahne do kompatibilného počítača automaticky.

Pravdepodobne aj vy máte vo svojom počítači Windows. Ide o najrozšírenejší operačný systém vôbec. V súčasnosti Windows 11 nájdeme v menšej tretine všetkých Windows počítačov. Pomaly, ale isto sa blíži koniec podpory Windows 10 vrátane niektorých starších verzií Windows 11. Microsoft preto neustále vyvíja tlak na to, aby sme mali čo najaktuálnejšiu verziu softvéru.

Nie ale každý si chce stiahnuť najnovšiu verziu softvéru do svojho zariadenia. Dôvody sa môžu rôzniť. Nie je ničím nezvyčajným, keď nám aktualizácie rozhádže fungovanie niektorých aplikácií alebo ovládačov. Preto veľká časť ľudí aktualizuje svoje zariadenie len príležitostne, prípadne si sťahuje len bezpečnostné záplaty.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft vám stiahne Windows 11 23H2 do kompatibilného zariadenia automaticky

Microsoft najnovšie hlási, že distribúcia aktualizácie Windows 11 23H2 vstupuje do novej fázy. Nie ale každému sa bude páčiť krok, ktorý sa chystá Microsoft spraviť. Dôvodom je, že kompatibilné zariadenia aktualizuje automaticky, teda bez toho, aby ste sa k updatu prihlásili a požiadali ste o jeho stiahnutie a nainštalovanie. Nespokojní budú hlavne tí používatelia, ktorí dlhodobo odmietajú aktualizácie operačného systému.

„Windows 11, verzia 23H2, známa aj ako Windows 11 2023 Update, teraz vstupuje do novej fázy zavádzania. Začíname automaticky aktualizovať vhodné zariadenia so systémom Windows 11 na verziu 23H2.“, uvádza gigant v publikovanej správe.

Microsoft ďalej dopĺňa, že táto automatická aktualizácia je zameraná na zariadenia so systémom Windows 11, ktorých životný cyklus sa blíži ku koncu. Spoločnosť hovorí, že automatické aktualizácia umožňujú aj naďalej distribuovať mesačné aktualizácie, ktoré sú dôležité pre zabezpečenie operačného systému.

Ako uvádza Microsoft, tak aktualizáciu bude distribuovanou postupne a riadenou. Rovnako ubezpečuje všetkých používateľov, že urobí všetko preto, aby proces aktualizácie bol plynulý a bezproblémový.

Windows 10 aktualizacia systemu
Zdroj: unsplash.com (Clint Patterson)

Ďalej dáva do pozornosti, že v prípade, ak by ste chceli aktualizáciu do svojho zariadenia stiahnuť skôr, ako vám ju stiahne Microsoft automaticky, tak to môžete spraviť cez Nastavenia vášho počítača.

„Ak máte vhodné spotrebiteľské zariadenie Home alebo Pro, môžete aktualizovať na verziu 23H2 otvorením Nastavenia > Windows Update, zapnutím „Získať najnovšie aktualizácie hneď, ako budú dostupné“ a výberom možnosti Skontrolovať aktualizácie. Keď bude aktualizácia dostupná pre vaše zariadenie, zobrazí sa možnosť Stiahnuť a nainštalovať.“

Záverom treba ale doplniť, že ide o aktualizáciu, ktorá bola sprístupnená pre prvých používateľov niekoľko mesiacov dozadu a preto, ak si sťahujete aktualizácie priebežne, tak je veľká šanca, že už máte Windows 11 23H2 vo svojom zariadení. Aktuálnu verziu vášho operačného systému si môžete pozrieť cez Nastavenia počítača, konkrétne v sekcii Systém – Informácie. Microsoft aktualizáciu Windows 11 23H2 oficiálne uviedol k životu na prelome októbra a novembra minulého roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close