NávodySpravodajstvoWindows

Toto je 7 klávesových skratiek, ktoré pribudli v počítačoch s Windowsom 10 za posledné obdobie. Poznáte aspoň jednu?

Toto je 7 skratiek v počítačoch s Windowsom 10, ktoré pribudli v poslednom období, a ktoré by ste mali určite poznať

Windows 10 za posledné roky prešiel veľkými zmenami, pribudli nové funkcie, bola zvýšená výkonnosť, stabilita systému a  podobne. Nato, aby ste však vedeli využívať jeho prednosti naplno, je dobré poznať klávesové skratky, ktoré Vám dokážu výrazne zefektívniť prácu s počítačom. My sme si pre Vás nižšie pripravili 7 skratiek, ktoré pravdepodobne nepoznáte, a to z dôvodu, že pribudli v rozhraní Windowsu relatívne len nedávno.

Rýchly prístup k  histórii kopírovaného obsahu

Klávesová skratka: Windows + V

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Posledná verzia Windowsu 10 priniesla rýchly prístup k  histórii Clipboard, teda ku histórii kopírované obsahu.

Clipboard historia kopirovania vo Windowse
Zdroj: VoSveteIt.sk

Rýchle pripojenie bezdrôtového príslušenstva

Klávesová skratka: Windows + V

Jednou z  ďalších skvelých funkcií je klávesová skratka Windows + V, ktorá umožňuje rýchle pripojenie bezdrôtového príslušenstva ako je napríklad externý monitor, audio reproduktory a podobne.

Rýchle otvorenie Centra akcií

Klávesová skratka: Windows + A

Notifikácie sú súčasťou Windowsu 10 od jeho predstavenia. Jedná sa o  skvelý nástroj, ktorý umožňuje mať prehľad o tom čo sa deje. Pomocou klávesovej skratky Windows + A môžete vyvolať Centrum Akcií.

klavesove skratky windows 10 centrum akcii
Zdroj: VoSveteIt.sk

Windows Flow

Klávesová skratka: Windows + TAB

Jednou z  ďalších inovatívnych funkcií, ktoré zaviedol Microsoft do operačného systému Windows je Windows Flow, ktorú vyvoláte klávesovou skratkou Windows + TAB. Tá Vám umožní prístup k vášmu pracovnému toku na počítači. Čerešničkou na torte je, že ak ste prihlásený pod rovnakým Microsoft účtom na viacerých zariadeniach, tak získate tak prístup k Vášmu pracovnému toku aj z iných zariadení.

Windows Flow klavesova skratka
Zdroj: VoSveteIt.sk

Prepínanie okien v  Taskbare

Klávesová skratka: Windows + T

Orientácie v  otvorených programoch nie jednoduchou vecou, a to hlavne ak pracujete s viacerými programami súčasne. Pre lepšiu orientáciu môžete využiť klávesovú skratku Windows + T, prostredníctvom ktorej získate rýchly náhľad do otvorených aplikácií pripnutých v Taskbare.

klavesova skratka windows nahlad do aplikacii v taskbare
Zdroj: VoSveteIt.sk

Rýchla minimalizácia okna

Klávesová skratka: Windows + 2x stlačenie šípky dole

Ďalšia klávesová skratka, Windows + 2x rýchle stlačenie šípky minimalizuje aktuálne okno v  ktorom pracujete. Jedno stlačenie šípky v kombinácii s tlačidlom Windows ho zas zmenší a prilepí do rohu obrazovky v smere stlačenej šípky.

Game Bar

Klávesová skratka: Windows + G

Poslednou klávesovou skratkou Windows + G potešíme hlavne milovníkov počítačových hier. Vyvolá totiž Game Bar, ktorý ponúka viacero funkcionalít a  prehľadov. Napríklad rýchly prehľad výkonu zariadenia, možnosť natáčania videí z hier, chat s priateľmi zo služby Xbox Social, a podobne.

klavesova skratka GameBar Windows 10
Zdroj: VoSveteIt.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close