Herné smartfóny opäť naberú „na sile“. Zoznámte sa s novým procesorom Snapdragon 855 Plus od Qualcommu

Úplná novinka by sa mala v prvých herných smartfónoch objaviť už čoskoro

qualcomm snapdragon 855 plus
Zdroj: Qualcomm

Svetový výrobca mikročipov, Qualcomm, oficiálne predstavil výkonnejší derivát svojho vlajkového procesoru Snapdragon 855, ktorý poháňa tie najsilnejšie smartfóny aktuálne dostupné na trhu. Novinka s označením Snapdragon 855 Plus však nemá byť klasickým vlajkovým procesorom. Jeho cieľovou skupinou sú tie najvýkonnejšie „mašiny“ – herné smartfóny.

Vyšší výkon, lepšia konektivita a lepšia umelá inteligencia

„Snapdragon 855 Plus vďaka navýšeniu výkonu procesora, grafického procesora, a lepšími skúsenosťami s 5G, AI, XR a hrami, zvýši latku, presne to, čo naši OEM partneri očakávajú,“ uviedol Kedar Kondap, viceprezident produktového manažmentu spoločnosti Qualcomm Technologies. „Snapdragon 855 Plus je naša najmodernejšia mobilná platforma do dnešného dňa a bude stavať na úspechu mobilnej platformy Snapdragon 855 5G.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Porovnanie s klasickým Snapdragonom 855

Úplná novinka z dielne spoločnosti Qualcomm má oproti svojmu „klasickému“ súrodencovi navrch hneď vo viacerých oblastiach. Hlavnou výhodou verzie Plus je navýšená pracovná frekvencia hlavného jadra Kryo 485 Gold, ktorá stúpla z pôvodných 2,84GHz na 2,96GHz. O potrebný grafický výkon sa zase stará grafický čip Adreno 640, ktorého pracovná frekvencia taktiež zrástla z 585MHz na 672MHz. Nový čip je taktiež lepší z hľadiska konektivity, keďže disponuje zabudovaným modemom Snapdragon X24 LTE, ktorý podporuje pridanie modemu Snapdragon X50 s 5G konektivitou. Smartfóny s čipom Snapdragon 855 Plus budú taktiež lepšie po stránke strojového učenia a umelej inteligencie, budú pripravené na konektivitu WiFi 6 a mnoho ďalšieho.

Celú tlačovú správu v angličtine nájdete priamo na stránkach spoločnosti Qualcomm.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre