Spravodajstvo

R. Raši: „V podpore malých a stredných podnikov budeme pokračovať“

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu informuje o prvých úspechoch o projektov zapojených vo výzve v Oblasti kybernetickej bezpečnosti

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu informuje verejnosť, ze 6 malých a stredných podnikov, ktoré uspeli so svojimi projektami v Oblasti kybernetickej bezpečnosti a biotechnológií úspešne absolvovali tréningový program Innovation Leaders Open Gate v izraelskom Tel Avive.

„Izraelský akcelerátor SIT4F prostredníctvom špičkového tréningu pomohol našim firmám rýchlejšie preklenúť rané štádium podnikania, optimalizovať ich riešenia a  technológie, ako aj zlepšiť podnikateľský plán, či pomôcť s marketingovou stratégiou,“ zdôraznil podpredseda vlády Richard Raši.

Úrad hlási, že tento tréningový program priniesol prvé ovocie. Konkrétne, spoločnosť SC Client, ktorá uspela vo výzve v Oblasti kybernetickej bezpečnosti zverejnenej Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu prejavili záujem prví investori, s ktorými spoločnosť začala rokovať o podmienkach spolupráce.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Naša spoločnosť vyvinula unikátne počítačové vybavenie, kde už nie je potrebné, aby mal každý používateľ samostatný počítač alebo notebook, ale postačuje iba malá zobrazovacia jednotka SC Client. Celý výpočtový výkon je dodávaný s  unikátnou prenosovou rýchlosťou z dátového centra. Riešenie prináša až 70 % úsporu nákladov na IT a 90 % úsporu životného prostredia. Je určené najmä pre mnohopočetné organizácie ako sú školy, nemocnice, banky a pod.., zobrazovacia jednotka SC Client je unikátna, výnimočná aj v tom, že neobsahuje žiadne dáta alebo procesy, ktoré by mohli byť vystavené kybernetickým útokom, a je preto absolútne bezpečná“, upresnil konateľ spoločnosti Stanislav Chlepko.

SC Client však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá prichádza s  inovatívnými riešeniami. Dobrým príklad je aj spoločnosť BEDE Transport, s.r.o., ktorá priniesla riešenia v oblasti Smart city, teda chytrých miest.

„Naša spoločnosť vyvíja systém pre monitorovanie a  informovanie v oblasti smart city, ktoré pomáhajú mestám lepšie komunikovať s obyvateľmi, a zároveň sa snažíme nahrádzať súčasné staré systémy, ktoré sú už nepraktické. Vďaka akceleračnému programu doplňujeme náš produkt o jedinečného online asistenta. Ide o systém, ktorý po načítaní QR kódu otvorí živý videohovor v smart zariadení, počas ktoré sa môže občan/používateľ dopytovať na rôzne otázky,“   dodal konateľ firmy Pavel Neština.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close