ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Tieto smartfóny od Xiaomi získajú Android 14 prednostne: Nájdete na zozname aj svoj telefón?

Android 14 príde do niektorých smartfónov od Xiaomi skôr ako do ostatných. Spájať sa má s verziou nadstavby MIUI 14.1.

Android 14 má prísť do prvých smartfónov už o pár mesiacov a prvé modely sa už majú aktuálne optimalizovať pre príchod veľkej aktualizácie. Výnimkou nie sú ani telefóny od Xiaomi, ktoré majú už v blízkej dobe očakávať väčšie zmeny. Tie sa budú týkať práve príchodu Androidu 14, ktorý vylepší nadstavbu MIUI 14 a doplní ju o nové funkcie. Ktoré smartfóny však môžu očakávať aktualizáciu systému pre najnovší Android ako prvé? Bližšie informácie nám prináša komunita Xiaomiui, ktorá nám prezradila, ktoré telefóny získajú nový Android medzi prvými. Nájdete na zozname aj svoj smartfón? Pozrite sa na to spolu s nami!

Aktualizácia na Android 14 príde najskôr do týchto smartfónov

Ani vám možno neunikla informácia o tom, že Android 14 sa bude spájať s nadstavbou MIUI 15. Prvé telefóny by tak mali získavať aktualizáciu spojenú s veľkou zmenou operačného systému Android aj nadstavby MIUI. Predsa však niektoré modely získajú aktualizáciu na ďalšiu verziu Androidu spolu aj so staršou nadstavbou, teda MIUI 14. V tomto prípade ale pôjde o upravenú verziu s označením MIUI 14.1, ktorá bude mať ako základ aj verziu Androidu 14.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Android 14
Zdroj: Google

Prvé modely, ktoré získajú aktualizáciu na Android 14, budú pochopiteľne vlajkové modely a prémiové smartfóny, ktoré prišli na trh v priebehu tohto roka. Na zozname kompatibilných smartfónov s verziou nadstavby MIUI 14.1 nájdeme modely ako od materského Xiaomi, tak aj od dcérskej spoločnosti Redmi. Celkovo získa najnovší Android prednostne až päť smartfónov, ktoré môžu očakávať aktualizáciu už o pár mesiacov. A o ktoré smartfóny pôjde si teraz prezradíme.

  • Xiaomi 13
  • Xiaomi 13 Pro
  • Xiaomi 13 Ultra
  • Redmi K60
  • Redmi K60 Pro

Aké zmeny má so sebou nový Android priniesť?

Aktualizácia na Android 14 so sebou prinesie viacero vylepšení, ktoré privíta nejeden používateľ. Základom však bude napríklad väčšia možnosť odinštalovania nepotrebných aplikácií, o čo sa v posledných rokoch snažia aj výrobcovia smartfónov po vlastnej osi. Predinštalované aplikácie si teda budeme môcť odinštalovať zo svojho telefónu vo väčšej miere. Okrem toho by sa mala rozšíriť aj možnosť využívania Fast Pair, teda rýchleho párovania zariadení medzi sebou a túto funkciu by sme mali vedieť využiť aj medzi viacerými smartfónmi vzájomne.

Android 14
Zdroj: Legendary4 / Shutterstock.com, úprav Vosveteit.sk

V neposlednom rade Android 14 prinesie aj možnosť vytvárania tzv. hosťovských profilov, ktoré si budeme môcť aktivovať vo chvíli, keď smartfón budeme zdieľať s viacerými používateľmi. Zmien má však byť oveľa viac a Google sa má s touto verziou sústrediť aj na zvýšenie bezpečnosti a komfortu používateľov. Aktualizácia pre prvé smartfóny pravdepodobne príde do konca tohto roka a v začiatkom budúceho roka by sa mala aktualizovať väčšina kompatibilných telefónov na trhu.

Získa váš smartfón ešte aktualizáciu na Android 14? A našli ste svoj Xiaomi na tomto zozname? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close