SpravodajstvoXiaomi

Dátum predstavenia MIUI 15 je o niečo jasnejší: Kedy máme očakávať veľkú aktualizáciu od Xiaomi?

Nadstavba MIUI 15 sa nám začína črtať pred očami a poznáme už aj odhadovaný dátum predstavenia. Pozrite sa, kedy by mohlo prebehnúť.

O nadstavbe MIUI 15 od čínskeho Xiaomi počujeme v poslednej dobe čoraz viac informácií. Dôvodom je pravdepodobne to, že čínsky gigant už určite na tejto verzii úpravy Androidu svedomito pracuje a ďalšia aktualizácia by mohla byť už za rohom. Postupne totiž prechádzame do druhej polovice roka 2023, ktorá bude rovnako štedrá na novinky v podobe smartfónov, tabletov, no aj aktualizácií pre smartfóny. Najnovšie nám tak komunita Xiaomiui prináša čerstvé informácie o predstavení ďalšej verzie nadstavby MIUI, ktorá sa bude v tomto prípade označovať už číslovkou pätnásť. Kedy ju teda budeme môcť vidieť v prvých smartfónoch? Pozrite sa na to spolu s nami!

Nadstavba MIUI 15 bude ďalšou veľkou aktualizáciou od Xiaomi

Len nedávno sme sa venovali verzii, ktorú by Xiaomi mohlo pomenovať ako MIUI 14.5. Nakoniec sme však zhrnuli, že čínsky gigant nepracuje na tejto verzii nadstavby a ďalšou veľkou aktualizáciou má byť až MIUI 15. Dôvodom má byť pravdepodobne to, že sa spoločnosť sústredí na adaptáciu systému Android 14, ktorý sa bude spájať práve s MIUI 15. Ďalšia aktualizácia by teda mala byť opäť o niečo stabilnejšia a okrem iného by sme sa mali tešiť aj na lepšie zabezpečenie našich smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 13_aktualizacia_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Kedy však uvidíme nadstavbu MIUI 15 v našich smartfónoch? Táto otázka ide pravdepodobne aj vašou hlavou, najmä v prípade, že rátate s touto aktualizáciou aj pre váš smartfón. Už teraz vieme, že sa nová verzia nadstavby pre smartfóny od Xiaomi predstaví spolu s ďalšou generáciou vlajkových lodí. Séria Xiaomi 14 by podľa uniknutých informácií a kódov telefónov mala prísť na trh niekedy na prelome novembra a decembra. A práve vtedy by sme sa mali prvý raz pozrieť na aktualizáciu aj pre vaše smartfóny.

Na globálnom trhu ju uvidíme až o pár mesiacov neskôr

Ako to už však je zvykom, prvé predstavenie nadstavby spolu s vlajkovými loďami zo série Xiaomi 14 prebehne pre Čínu. Na globálnom trhu by sme tak vlajkové lode z tejto série mohli vidieť až vo februári či marci. Ak ale vezmeme do úvahy tohtoročný plán aktualizácií čínskeho giganta, tak by nadstavba MIUI 15 mohla prísť do smartfónov o niečo skôr. Aj tento rok sme mohli sledovať ako sa nadstavba MIUI 14 šírila smartfónmi ešte pred oficiálnym predstavením.

MIUI 14 launch 1
Zdroj: Xiaomi

Aktuálne o nových funkciách nadstavby zatiaľ nemáme žiadne oficiálne informácie. Vieme sa však pozrieť na zoznam telefónov, ktoré by aktualizáciu nemali očakávať. Tento zoznam vyplýva z klasickej aktualizačnej politiky spoločnosti, nie je však oficiálny. Nadstavba MIUI 15 by tak mohla prísť do pomerne veľkého množstva telefónov. Prvé znaky aktualizácií by sme mohli vidieť na našom trhu už koncom tohto roka.

Očakávate vo svojom telefóne aktualizáciu na MIUI 15? Alebo si myslíte, že už ju nezískate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close