Android 14 prinesie možnosť bezpečného nahrávania obrazovky: Takto bude nová funkcia vyzerať!

Android 14 nám ponúkne nahrávanie obrazovky len pre určitú kartu. Zvýši tak našu bezpečnosť pri zdieľaní takýchto videí.

android smartfon
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Operačný systém pre smartfóny vo verzii Android 14 je pre mnohých používateľov stále pomerne veľkou záhadou. Počas konferencie Google I / O 2023 mu spoločnosť vôbec nedala veľa priestoru a venovala sa skôr novým funkciám, ktoré sa spájajú s umelou inteligenciou. Postupne sa však o novom Androide dozvedáme čoraz viac nových informácií, ktoré vychádzajú z už dostupných beta verzií pre používateľov. Najnovšie sa tak vieme pozrieť na funkciu bezpečného nahrávania obrazovky, ktorá do Androidu 14 príde. Náhľad na túto funkciu nám priniesol známy leaker a novinár Mishaal Rahman prostredníctvom príspevku na svojom účte na Twitteri.

Android 14 nám ponúkne nahrávať len jedno okno obrazovky

Aj vy možno patríte medzi ľudí, ktorí často nahrávajú svoju obrazovku v rámci svojho smartfónu. Ide o pohodlný spôsob, ako zdieľať nejaký obsah zo svojho smartfónu bez toho, aby ste museli vytvárať viacero snímok obrazovky. Nahrávanie obrazovky je dnes už stálou súčasťou Android smartfónov, no až doteraz sme si museli pre nahrávanie vytvoriť ideálne podmienky. Nie vždy sa nám totiž podarilo nahrať ideálny záber na prvý pokus, keďže sa nám na obrazovke mohli objaviť rôzne upozornenia z iných aplikácií. To ale Android 14 má ukončiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po novom má náš smartfón so systémom Android 14 umožniť nahrávať len konkrétne okno, ktoré si vyberieme. Okrem toho sa môžeme tešiť na nerušené nahrávanie, ktoré nám nebudú narúšať žiadne upozornenia. Nahranie takéhoto videa obrazovky môžeme vidieť aj v príspevku na Twitteri, kde vidíme, ako bude toto nahrávanie fungovať. Jednoducho si teda vyberieme len konkrétnu aplikáciu, ktorú má systém nahrať. Iné elementy sa nám už na videu nezobrazia, teda ani keby nám prišli nejaké upozornenia do smartfónu.

Kedy príde nová verzia systému aj do našich smartfónov?

Verzia operačného systému Android s číslovkou 14 sa má sústrediť opäť na vyššiu úroveň bezpečnosti používateľov smartfónov a tešiť sa môžeme aj na nové funkcie, ktoré sa budú spájať s umelou inteligenciou. Google tak má priniesť AI prvky aj do Androidu, no v akom pomere zatiaľ nevieme určiť a bližšie informácie o tejto verzii systému sa dozvedáme postupne s beta verziami. Otázkou ale stále ostáva, kedy sa nová verzia systému dostane aj do telefónov prvých používateľov.

Android 14 titulka
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwing.com

Ako je to už zvykom, prvé veľké aktualizácie telefónov pricházajú koncom kalendárneho roka. Prvými smartfónmi, ktoré vyskúšajú Android 14, budú určite modely zo série Google Pixel. Za nimi by mali nasledovať vlajkové lode známejších výrobcov ako je Samsung, Xiaomi či Realme. Samsung má svoje smartfóny pravdepodobne v pláne aktualizovať do konca tohto roka všetky. Všetko ale naznačuje tomu, že nový Android príde do prvých smartfónov skôr, ako tomu bolo počas minulých rokov. A prvé telefóny s Androidom 14 by sme mohli vidieť už v priebehu novembra či dokonca októbra.

Bude váš smartfón ešte kompatibilný s Androidom 14? A čo poviete na túto novú funkciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre