ChatGPT už vieme využívať aj v oficiálnej aplikácii pre smartfón: Pozor, len táto je pravá!

ChatGPT získal vlastnú aplikáciu pre smartfóny s operačným systémom iOS. Ide o jedinú bezpečnú aplikáciu priamo od vývojára OpenAI.

chatGPT
Zdroj: Giulio Benzin / Shutterstock.com

Chatbot ChatGPT od spoločnosti OpenAI si získal veľkú popularitu medzi používateľmi, ktorí dnes už AI nástroj využívajú aj k tým najbežnejším úkonom. Či už potrebujú poradiť s dôležitou úlohou v práci alebo len zistiť, čo by mali navariť na obed, tento chatbot je dnes jednoducho už bežnou súčasťou našich životov. Až doteraz sme však k jeho využívaniu museli navštíviť webovú stránku v prehliadači, nakoľko mobilná aplikácia pre smartfóny nebola k dispozícii. Ako nás ale informuje spoločnosť OpenAI na svojom blogu, aplikácia je pre prvých používateľov už dostupná v oficiálnom obchode. Čoskoro ale príde aj pre ďalších používateľov.

ChatGPT už aj v podobe aplikácie

Mobilné aplikácie sú pre nás častokrát oveľa pohodlnejšie ako prehliadanie internetu a využívanie služieb na webových stránkach. Rovnako je to aj v prípade ChatGPT, ktorý dnes už konečne môžeme využiť aj v mobilnej aplikácii pre smartfóny. Táto aplikácia je zatiaľ dostupná len pre používateľov iPhonov, teda smartfónov so systémom iOS v obchode App Store. Ak teda využívate iPhone, tak si aplikáciu môžete stiahnuť už dnes prostredníctvom tohto odkazu a profitovať tak zo všetkých funkcií, ktoré so sebou chatbot od spoločnosti OpenAI prináša.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ChatGPT aplikácia pre iOS
Zdroj: App Store

Aplikácia pre iOS nám umožňuje využiť synchronizáciu histórie konverzácií aj medzi počítačom v našom účte. Rovnako môžeme využiť aj službu Whisper, teda hlasové zadávanie príkazov. Táto služba je zatiaľ však k dispozícii len v anglickom jazyku. Predplatitelia ChatGPT Plus môžu navyše profitovať aj z modelu GPT-4 rovnako, ako je to aj vo webovom rozhraní. Aplikácia je ale o niečo intuitívnejšia a nájdete ju v App Store.

Pozor na podvodné aplikácie

Upozorňujeme, že táto aplikácia, ktorá sa nachádza v App Store v systéme iOS je jedinou oficiálnou aplikáciou pre chatbota. ChatGPT zatiaľ nemôžeme oficiálne využívať v žiadnej inej aplikácii, aj keď ich v obchodoch ako App Store či Obchod Play nájdeme viacero. V tomto prípade ale môže ísť o podvodné aplikácie, ktoré navyše môžu prinášať malvér. Ak by ste teda chceli využívať chatbota v rámci aplikácie, využite túto oficiálnu aplikáciu pre systém iOS.

OpenAI ChatGPT
Zdroj: Daniel Chetroni / Shutterstock.com

Neskôr príde aj aplikácia pre smartfóny so systémom Android, uvádza spoločnosť OpenAI vo svojej správe. Zatiaľ si ale budeme musieť počkať, no aj tu pripomíname, aby ste nevyužívali neoficiálne aplikácie. V prípade, že by ste predsa len chceli využiť chatbota v aplikácii pre Android, využite vyhľadávač Bing od Microsoftu. Táto aplikácia v sebe ponúka možnosti komunikácie s modelom GPT-4.

Patríte medzi používateľov chatbota ChatGPT? A využijete túto aplikáciu pre iOS alebo ešte budete čakať pre Android aplikáciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre