Xiaomi ukončuje podporu pre ďalšie populárne smartfóny v beta verzii: Ako to ovplyvní ich používateľov?

Viacero novších smartfónov od Xiaomi prichádza o podporu pre beta verzie systému. Pozrite sa, čo to pre vás bude znamenať.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Smartfóny od spoločnosti Xiaomi sa vyznačujú nadstavbou operačného systému Android, keďže využívajú populárnu nadstavbu MIUI. Táto nadstavba je hlavným a prvým produktom čínskeho giganta a v mnohých prípadoch prináša viac funkcií ako samotný systém Android. Nadstavba MIUI pritom do smartfónov vie prichádzať vo viacerých verziách, no najčastejšie sa stretneme s klasifikáciou stabilnej verzie a beta verzie systému. A práve aktualizácie v beta verzii končia pre viacero pomerne aktuálnych telefónov, ktoré používatelia ešte stále používajú vo veľkej miere. O ktoré smartfóny ide a čo toto ukončenie podpory pre používateľov znamená? Bližšie informácie nám priniesol portál xiaomiadictos.com.

Čo ukončenie podpory pre beta verzie znamená?

Predtým, než začnete premýšľať nad tým, že Xiaomi odrezáva od podpory pomerne aktuálne smartfóny, si vysvetlíme, čo vlastne toto ukončenie podpory znamená. Používatelia, ktorí využívajú beta verziu systému určite vedia, že táto verzia je skúšobná. Nejde teda o klasickú verziu systému, ktorú by využíval každý používateľ. Beta verzia nadstavby MIUI pritom testuje nové funkcie, ktoré následne po ich otestovaní prináša do tej stabilnej verzie. A práve beta verzia u niektorých smartfónov končí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 13_aktualizacia_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi stanovilo dátum pre ukončenie podpory pre beta verzie systému na 22. september. Od tohto dátumu už nebudú vývojári pracovať na nových funkciách pre tieto smartfóny a prinesú im len to, čo do tohto dátumu stihnú pripraviť. Používatelia týchto smartfónov sa teda nemusia báť, že prídu o všetky aktualizácie a nebudú získavať ani bezpečnostné záplaty systému. Tie výrobca samozrejme zabezpečí aj do budúcna, no koniec podpory pre beta verziu systému znamená, že sa blíži koniec príchodu veľkých aktualizácií s novými funkciami do týchto modelov.

Týchto Xiaomi smartfónov sa to bude týkať

Ako sme už spomenuli, zoznam obsahuje najmä stále využívané telefóny a koniec podpory pre beta aktualizácie neobišiel ani vlajkovú sériu smartfónov. Na zozname teda nájdeme modely ako Mi 11, Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra, ktoré nám Xiaomi predstavilo v roku 2021. Rovnako vieme na zozname nájsť aj model Redmi K40S. Tento smartfón je čínskou verziou telefónu POCO F4, ktorý rovnako nie je najstarším modelom.

MIUI 13_aktualizacia_1
Zdroj: Vosveteit.sk

O podporu pre beta aktualizácie systému prichádza aj Redmi Note 11T Pro ako čínska verzia globálneho POCO X4 GT. Nezabudnime však ani na Redmi Note 11T Pro+ a zároveň Redmi K50i 5G. Zoznam teda obsahuje najmä novšie telefóny z radov Xiaomi, ktoré však prichádzajú len o podporu pre beta verzie a vývoj nových funkcií. Bežné aktualizácie ale budú aj naďalej získavať bez akejkoľvek zmeny.

Našli ste na zozname aj svoj telefón? A na akej verzii operačného systému aktuálne bežíte vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre