ANDROIDSpravodajstvoZariadenia

Google I/O 2023: Vieme, kedy veľká konferencia spoločnosti prebehne a taktiež čo sa počas nej predstaví!

Už o pár týždňov nás čaká veľká konferencia s názvom Google I/O 2023. Pozrite sa, čo všetko sa počas nej môže predstaviť.

Vo svete technológií je bezpochyby jednou z najväčších udalostí konferencia Google I/O. Ako už jej názov vypovedá, celá táto konferencia je o spoločnosti Google, ktorá počas nej prezentuje svoje horúce novinky pre daný rok. S postupujúcimi mesiacmi však čakáme na to, kedy nám americký gigant prezradí, v akom čase sa bude táto konferencia konať. Dátum nám tak teraz potvrdil sám CEO spoločnosti, teda Sundar Pichai. Portál tomsguide.com nám taktiež zhrnul, aké novinky máme očakávať a čo všetko si pre nás v rámci tejto veľkej konferencie Google pripravil. Ak aj vy teda teraz čakáte na to, aké produkty nám americký gigant predstaví a kedy to bude, tak ste na správnom mieste.

Google I/O 2023 prebehne už o pár týždňov

V prípade, že čakáte na prebehnutie konferencie Google I/O 2023, ktorá nám odhalí viacero noviniek od Googlu, už čoskoro sa dočkáte. V rámci príspevku na Twitteri totiž sám CEO spoločnosti odhalil, kedy sa bude táto konferencia konať. Do kalendára si teda zapíšte dátum 10. máj, pretože práve tento deň bude určený pre novinky od spoločnosti Google. Celý priebeh konferencie bude vysielaný aj online, na čo upozorňuje aj Sundar Pichai.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto konferencia bude tento rok prebiehať len počas jedného dňa. Ide o zmenu oproti predchádzajúcim rokom, keďže Google I/O zvyčajne prebieha až dva či tri dni. Napríklad minulý rok si k prezentácii vybrala spoločnosť Google dni 11. a 12. máj. Tento rok teda bude prezentácia nových produktov a vízií spoločnosti prebiehať v podobných dňoch, no zároveň sa stihne vykonať už v rámci jedného dňa. Tento deň by ale mal byť nabitý novinkami, o ktorých si teraz povieme viac.

Android 14 aj nové smartfóny

Nie je ničím nezvyčajným, že konferencia Google I/O slúži k predstaveniu prvej oficiálnej ukážky novej verzie Androidu. Tento rok pôjde o verziu Android 14 Upside Down Cake, pričom do prvých telefónov by v testerskej verzii mohla prísť už koncom tohto leta. V súčasnosti sme sa už dozvedeli aj pár základných informácií o novom Androide vrátane prichádzajúcich funkcií. Okrem toho taktiež vieme, že je Android 14 k dispozícii v prvej verzii pre vývojárov.

Android 14
Zdroj: Google

V príprave má byť aj nový Google Pixel Tablet, o ktorom zatiaľ nemáme žiadne bližšie informácie. Na čo však viacerí fanúšikovia čakajú, je predstavenie smartfónu s označením Pixel 7a. Lacnejšia verzia telefónu od spoločnosti Google by mala priniesť 90Hz displej, no zatiaľ sa žiadne ďalšie informácie nepotvrdili. Počas konferencie Google I/O 2023 by sa mohol ukázať aj prvý skladateľný Google Pixel Fold, no jeho predstavením si zatiaľ nie sme istí. Dôvodom sú rôzne dohady o tom, že by sa skladateľný Pixel mohol presunúť na neskoršie predstavenie, prípadne úplne zrušiť.

Budete sledovať konferenciu Google I/O 2023? A ktorá novinka vás z tohto zoznamu láka najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close