Tieto populárne zariadenia od Xiaomi a Redmi, od 24. apríla nebudú už dostávať pravidelné aktualizácie

Týmto smartfónom končí softwarová podpora

Xiaomi Redmi Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Mnohí z nás nový týždeň začínajú s elánom a dobrou náladou, bohužiaľ, pre vybraných majiteľov populárnych zariadení z kuchyne Xiaomi, resp. Redmi, máme zlé správy.

Koniec softwarovej podpory je predo dvermi

Portál xiaomiadictos.com upozorňuje na to, že niekoľko populárnych smartfónov, a to nielen v našom regióne, ale celosvetovo, stratia softwarovú podporu. Stane sa tak k 24. aprílu, teda za necelé 3 mesiace. Ide konkrétne o zariadenie Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro a Xiaomi CC9e (pozn. redakcie: v našom regióne je zariadenie predávané ako model Mi A3).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 7 USB Type C vystup_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Portál konkrétne poukazuje na slová spoločnosti Xiaomi, ktoré boli publikované prostredníctvom  oficiálneho čínskeho fóra pre vývojárov.

„Od 24. apríla 2021 pre zariadenia Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Xiaomi CC9e bude zastavený vývoj internej BETA verzie softwaru, ďakujeme za pochopenie.“

V praxi to bude znamenať, že Xiaomi pre vyššie spomínané modely smartfónov prestane aktívne vyvíjať software vrátane nadstavby a uvoľňovať väčšie aktualizácie. Zariadenie s najväčšou pravdepodobnosťou tak nebudú aktualizovanými ani na verziu MIUI 12.5, ktorá bola nedávno predstavenou. Používatelia týchto smartfónov, tak môžu po tomto dátume očakávať už len aktualizácie opravujúce závažné bezpečnostné diery.

Zariadenia Redmi Note 7 a Redmi Note 7 Pro, boli pôvodne predstavené začiatkom roka 2019 s Androidom vo verzii 9.0 (Pie) a verziou nadstavby MIUI 10. Model zariadenia Mi A3, resp. Xiaomi CC9e, bol predstavený ešte v júli 2019 s rovnakou verziou softwaru. V prípade modelu Mi A3, používatelia môžu očakávať ešte aktualizáciu s Androidom 11, ktorú nedávno spoločnosť vypustila, avšak v krátkej nadväznosti, ju následne stiahla. Dôvodom stiahnutia z obehu bola prítomnosť viacerých softwarových chyb. Pôjde však o poslednú veľkú aktualizáciu pre tento model smartfónu.

Máte jeden zo smartfónov vyššie? Dajte nám vedieť v komentároch, či už tu, alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre