Tieto funkcie nám v nadstavbe MIUI chýbali! Pozrite sa, aké novinky pre nás Xiaomi chystá

Nadstavba MIUI prinesie do smartfónov funkcie, ktoré zabránia krádeži smartfónu. Po novom ich tak bude jednoduchšie odsledovať.

Miui_12.5
Zdroj: MIUI

Nadstavba MIUI 12.5 je na svete už nejaký ten mesiac, no stále nie je úplne dokonalá. Čínska spoločnosť Xiaomi ju tak stále upravuje a pridáva rôzne nové funkcie. Na včerajšej konferencii, počas ktorej bol predstavený vrcholný model Mi MIX 4 či Mi Pad 5 sme uvideli verziu nadstavby MIUI 12.5 Enhanced Edition, no i dve novinky, ktoré zasiahnu i klasickú verziu nadstavby. Čo nás teda čaká? Ide o funkcie, ktoré mali byť v smartfónoch dostupné už dlho a uvíta ich veľké množstvo fanúšikov. Pozrite sa na zo s nami.

Zadávanie hesla pri vypínaní smartfónu

Bezpečnostný prvok, ktorý chýbal v nadstavbe už dlhé roky konečne prichádza. Nielen že Xiaomi tento rok prinieslo do nadstavby znemožnenie použitia nového Centra ovládania pri uzamknutej obrazovke, bez odomknutia smartfónu ho po novom už ani nevypnete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prípade krádeže tak nebude možné len tak vypnúť smartfón kým sa úplne nevypne. To vám dá viac času na odsledovanie vášho zariadenia a väčšiu šancu, že sa po zlodeja skutočne dostanete a svoj smartfón získate späť.

MIUI však zablokuje i odstránenie karty SIM bez odhlásenia

Pri krádeži smartfónu často prichádza i k tomu, že neoprávnený majiteľ smartfónu vytiahne kartu SIM zo zariadenia a pokúsi sa tak znemožniť jeho vyhľadanie. Tomu však nadstavba MIUI po novom nastaví stopku. Po vložení karty SIM do smartfónu si systém zapamätá, aká karta bola vložená do zariadenia naposledy. Zabráni tak vloženiu novej karty bez odhlásenia pôvodnej karty v smartfóne.

Toto rozhodnutie rozhodne povedie k vyššej bezpečnosti používateľov a zabráni nenávratnému odcudzeniu smartfónov. Musíme uznať, že takéto niečo malo byť dostupné už dávno, no radšej neskoro ako nikdy. My sa na nové funkcie určite tešíme a nemôžeme sa dočkať, kedy budú i u nás.

Oceníte tieto novinky i vy? A ako si strážite svoje smartfóny pred odcudzením i bez týchto funkcií? Nezabudnite sa s nami podeliť v komentároch o vaše tipy!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre