MediaTek predstavuje nové mobilné procesory: Privítajme Dimensity 920 a Dimensity 810

Spoločnosť MediaTek predstavuje nové mobilné procesory, Dimensity 920 a Dimensity 810. Ide o výkonné 5G procesory pre strednú triedu.

MediaTek-Dimensity-1200_mobilny procesor
Zdroj: MediaTek

Včerajší deň nepatril len spoločnosti Samsung, ktorá predstavila nové vlajkové smartfóny z produktových rád Galaxy Fold a Flip, ale aj spoločnosti MediaTek. Tá na trh uviedla dva nové mobilné procesory, ktoré nájdu využitie najmä v prípade smartfónov strednej triedy.

MediaTek predstavuje nové 5G procesory: Dimensity 920 a Dimesnity 810

Prvým procesorom, ktorý bezpochyby zaujme široké publikum používateľov, je Dimensity 920. Ide o procesor, ktorý sa dodáva so štyrmi jadrami Cortex-A78, ktoré sú schopné dosiahnuť výkon 2.5GHz na každé jadro v kombinácii s ďalšími štyrmi jadrami typu Cortex-A55 s pracovnou frekvenciou do 2.0GHz. Procesor ďalej dopĺňa grafický čip ARM Mali-G68, nechýba podpora úložného priestoru typu UFS 3.1, podpora WiFi AX, Bluetooth 5.2 a samozrejme nechýba ani podpora 5G technológie. Aby sme nezabudli, tak MediaTek pridáva aj podporu pamäťových modulov RAM typu LPDDR5.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalej, proces sa môže pochváliť podporou technológie MediaTek HyperEngine 3.0, čo ocenia najmä hráči mobilných hier. Len pre porovnanie, výkon procesora oproti svojmu predchodcovi, Dimensity 900, narástol o 9%. Rovnako treba spomenúť, že procesor je vyrábaný 6nm technologickým postupom.

MediaTek Dimensity 920
Zdroj: MediaTek

Mediatek Dimensity 810 je druhým procesorom, ktorý spoločnosť uviedla v priebehu včerajšieho dňa na trh. Disponuje štyrmi jadrami Cortex-A76 s pracovnou frekvenciou do 2,4 GHz a ďalšími štyrmi jadrami Cortex-A55. Ďalej sa môže pochváliť grafickým čipom ARM Mali-G57 MC2 a zároveň pridáva podporu pre obrazovky so zobrazovacou frekvenciou do 120 Hz, podporu pamäťových modulov RAM typu LPDDR4X, úložiska typu UFS 2.2 a podporu  kamerových snímačov až do rozlíšenia 64 MP. Rovnako treba spomenúť, že je vyrábaný 6nm technologickým postupom a pochváliť sa môže až o 20% väčším výkonom v porovnaní so svojim predchodcom, Dimensity 800.

MediaTek Dimensity 810
Zdroj: MediaTek

Už asi ako tušíte, tak procesory spoločnosti mieria najmä na segment dostupnejších, ale stále výkonných smartfónov. Čo hovoríte na nové mobilné procesory spoločnosti? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre