Tieto 4 nastavenia pre vývojárov vo vašom Androide, vám zlepšia chod smartfónu
Android smartfóny ponúkajú možnosti pre vývojárov, ktoré vám otvoria množstvo nových funkcií.
Drvivá väčšina Android smartfónov ponúka takzvané možnosti pre vývojárov, ktoré vám otvoria dodatočné nastavenia. Vďaka nim si viete naozaj presne prispôsobiť funkcie vášho zariadenia.
Problém je, že vývojárske nastavenia ponúkajú naozaj kvantum rôznych možností, ktoré bežnému človeku veľa nepovedia. To však vôbec nevadí, pretože vám predstavíme štyri možnosti, ktoré sa určite oplatí mať zapnuté a ukážeme vám aj ako na to. Na tému upozornil portál mundoxiaomi.com.
Ešte pred ponorením sa do nastavení je dôležité zapnúť si možnosti pre vývojárov. Rôzne modely Androidov to majú inak, no ak vlastníte Xiaomi, toto nastavenie odomknete tak že v nastaveniach vstúpite do informácií O telefóne a niekoľkokrát kliknete na kolónku Verzia MIUI. V prípade iných telefónov navštívte Nastavenia telefónu a sekciu Informácie o softvéri. Následne niekoľkokrát rýchlo za sebou kliknite na možnosť Číslo zostavy. Telefón vás upozorní na odomknutie možností pre vývojárov, ktoré potom nájdete v ďalších nastaveniach.
Odteraz budete mať prístup k mnohým funkciám, no ako sme už spomenuli, nastavení je mnoho a nie každé je pre nás podstatné. Nastavenia pre vývojárov nájdete najčastejšie v hlavnej ponuke Nastavení. No ak ich nenájdete, tak vyskúšajte funkciu ich vyhľadania. Nižšie vám ukážeme tie, ktoré sa oplatí zapnúť, pretože zlepšia používanie zariadenia bez ohľadu na to aký smartfón používate.
Zmeňte mierku animácie
V nastaveniach pre vývojárov, presnejšie v podkategórii vykresľovanie, nájdete trojicu možností, ktoré vám umožňujú zrýchliť mierku animácií smartfónu. Či už otvárate okná alebo sa presúvate medzi obrazovkami, smartfón prehráva animácie, ktoré efektami spríjemňujú pocit z používania smartfónu. Ak máte starší model alebo iný technický problém, môže sa zdať, akoby zariadenie sekalo alebo pracovalo pomalšie.
Neprehliadni
Ak si však zmeníte mierku animácií, všetky sa začnú prehrávať rýchlejšie. Hoci to vaše zariadenie nezrýchli naozaj, vzbudí to dojem, že pracuje o niečo lepšie. Stačí, aby ste vo všetkých troch nastaveniach zmenili mierku na menšiu ako 1x, napríklad 0.5x.
Ladenie USB
Toto je nastavenie, ktoré vývojári používajú na kontrolu všetkého, čo sa deje s aplikáciami, keď sú vo vývoji. Pre nás je toto nastavenie zaujímavé preto, lebo nám dovolí používať nástroj ADB. V praxi zapnutím USB ladenia získate možnosť deaktivovať predinštalované aplikácie, ovládať smartfón na diaľku a mnoho ďalších funkcií. ADB je spôsob, akým sa môžeme pripojiť k telefónu a zadať mu príkazy, ktoré by sme inak vykonať nemohli. Toto nastavenie nájdete v podkategórii ladenie.
Zmeňte veľkosť vyrovnávacej pamäte
V sekcii ladenie nájdete aj možnosť zmeniť veľkosť vyrovnávacej pamäte. Ide o priestor, ktorý slúži na ukladanie informácií, vďaka ktorým môžu prenosy dát fungovať plynulejšie. Ak si nastavíme väčšiu vyrovnávaciu pamäť, fungovanie telefónu sa o niečo zrýchli. Pre špičkové mobily odporúčame nastaviť 4 MB, pre staršie modely 16 MB.
Obmedzte procesy na pozadí
V smartfóne máme nainštalovaných veľa aplikácií, ktoré sa môžu automaticky spúšťať, čím nám berú nielen výkon, ale aj batériu. Toto nastavenie je vhodné najmä pre tých, ktorým sa batéria v smartfóne vybíja rýchlejšie. V podkategórii aplikácie nájdete možnosť obmedzenia procesov na pozadí. Štandardné nastavenie umožňuje 20 procesom prebiehať na pozadí, no podľa potreby viete toto číslo obmedziť. Čím menej procesov na pozadí prebieha, tým viac percent ušetríte, no zároveň nebudete mať otvorených až toľko aplikácií. Okrem iného vám bude telefón fungovať o niečo rýchlejšie, lebo uvoľníte alokované zdroje smartfónu pre ďalšie úkony.
Našli ste medzi nastaveniami pre vývojárov aj iné, ktoré vás oslovili natoľko, ze ste ich vyskúšali? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.
Komentáre