Tento týždeň Microsoft odhalí viac informácií o Windows na ARM

Zdroj: vlastný

Tento týždeň sa v Taipei začína Computex 2017. Ako obvykle, budeme počuť o mnohých nových oznamoch o Windowse. Tentoraz sa naozaj máme na čo tešiť, pretože to bude zaujímavé. Microsoft a Qualcomm už minulý týždeň rozoslali pozvánky.

Priaznivé ceny

Na udalosti spoločnosti odhalia viac informácií o Windows na ARM, na ktorom už Microsoft a Qualcomm nejakú dobu pracujú. Minulý rok sme sa dozvedeli, že Microsoft prináša plnú verziu Windows 10 na ARM procesory, počnúc procesorom Qualcomm Snapdragon 835. Najlepšie je, že tieto zariadenia ani nebudú tak drahé. Budú sa pohybovať v strednej cenovej kategórii smartfónov, až po ceny decentných notebookov strednej triedy. Tieto nové „mobilné počítače“ predstavujú nový druh systémov, ktoré sa budú v tomto roku tlačiť na trh, ale oveľa väčší vplyv budú mať až v rokoch 2018-2019 a neskôr.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nebudú to však iba mobilné počítače, ktoré sa budú používať ako prenosné desktopy, ale tiež VR slúchadlá, ktoré budú pracovať na počítačoch napájaných na Qualcomm Snapdragon 835. Taktiež by na ňom mali bežať aj HoloLens od Microsoftu, ale Google stihol predviesť svoje Daydream headsety poháňané tiež práve cez Snapdragon 835, takže tam už fakticky sme.

Microsoft nedávno podrobne opísal niektoré technické aspekty Windowsu na ARM architektúre na konferencii vývojárov Build 2017. Avšak skutočné zariadenia s Windows na ARM uvidíme až neskôr v tomto roku. Myslíme, že to ešte naberie veľmi zaujímavý spád.

Zdroj: tweaktown.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre