Našli nový bug, ktorý môže prostredníctvom webstránky či reklamy zhodiť Windows 7 zariadenia

Zdroj: vlastný

Bola objavená nová verzia bugu, ktorý pôvodne trápil Windows 10 používateľov na Windows 7 platforme. Bug môže spôsobiť pád celého ekosystému Windows 7, a to prostredníctvom jednoduchého načítania chybne vytvorenej URL adresy, ktorá sa môže nachládať ako na webstránke tak aj v zobrazujúcich sa reklamách, e-mailoch či iných správach.

Problém je spôsobený NTFS ovládačmi, ktoré si nevedia poradiť so špeciálnymi názvami súborov ako je napríklad „$MFT“, ktorý je špeciálným metadata súborom využívaným v NTFS súborovom systéme Windowsu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Súbor je normálne skrytý pred používateľmi vo väčšine softwaroch, avšak zdá sa, že ak je súčasťou adresára (napr. C: \ $ MFT \ 123) Windows potom zablokuje súbor a neuvoľní ho, čo môže potencionálne vyvolať známu „modrú obrazovku“, resp. obrazovku smrti alebo samovoľný reštart zariadenia.

Niektoré internetové prehliadače si s blokovaním chybnej webovej stránky dokážu poradiť, avšak to nie je príklad internetového prehliadača Internet Explorer, ktorý veselo váš počítač jednoducho reštartuje.

Microsoft zatiaľ na tento problém ešte nereagoval uvoľnením žiadnej aktualizácie. V každom prípade však spoločnosť na jeho odstránení  už učíte pracuje. Mimochodom, ak uvažujete o aktualizácii softwaru možno práve teraz je tá správna chvíľa.

Zdroj: MSPoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre