Vo Windows Store teraz nájdete skvelú náhradu funkcie Nočné osvetlenie pre Windows 10

Zdroj: microsoft.com

S Windows 10 Creators Update Microsoft pridal aj novú užitočnú funkciu s názvom Nočné osvetlenie. Vďaka nej budete v noci lepšie spať, pretože znižuje množstvo modrého svetla produkovaného displejom vášho zariadenia. Môžete si vybrať, či sa automaticky zapne po západe slnka alebo si vybrať určitý časový úsek a nastaviť si zapnutie podľa seba. Nočné osvetlenie funguje z veľkej časti dobre, ale jeho hlavným problémom je, že sa zapne v plnej intenzite hneď od začiatku a nezvyšuje intenzitu postupne časom, čo pochopiteľne tiež nie je úplne príjemné pre oči.

Postupné zvýšenie intenzity

Teraz však vo Windows Store existuje oveľa lepšia alternatíva pre nočné svetlo. Aplikácia f.lux je vlastne pôvodná aplikácia s touto myšlienkou, ktorá je už teraz k dispozícii na Windows. Výrobcovia OS ako Apple, Microsoft a Google nedávno začali s integráciou funkcií typu f.lux do svojich operačných systémov. Ale pokiaľ ide o f.lux na Windows, je oveľa lepšou alternatívou pre nočné svetlo hlavne preto, že intenzita teplejších farieb sa zvyšuje postupne a to značne zlepšuje zážitok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

F.lux môžete tiež integrovať do panela úloh vo Windows 10, čo vám umožní rýchle ovládanie nastavení alebo môžete ju tiež zakázať/zapnúť na hodinu, čo je celkom praktické. Sťahujte a nenamáhajte si viac oči škodlivým modrým svetlom.

f.lux
f.lux
Developer: F.lux Software LLC
Price: Free

Zdroj: microsoft.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre