Telefóny BlackBerry opäť raz „zomierajú“. Nikto nevie, čo bude ďalej a už to asi nikoho ani nezaujíma

BlackBerry ukončuje podporu pre staršie zariadenia, ktoré využívajú operačný systém BlackBerry OS a BlackBerry PlayBook.

BlackBerry smartfony
Zdroj: Flickr.com (H.B. Kang), úprava Vosveteit.sk

Asi nikomu nie je potrebné predstavovať spoločnosť BlackBerry, ktorá sa vryla do väčšiny fanúšikov smartfónov. Spoločnosť s preslávila najmä vďaka fyzickej klávesnici a vysokej úrovni zabezpečenia zariadenia.

Telefóny s BlackBerry OS prestanú o pár dní riadne fungovať

BlackBerry najnovšie opäť hlási koniec. Spoločnosť prostredníctvom svojich stránok oznamuje, že od 4. januára ukončuje podporu pre všetky svoje zariadenia, ktoré bežia s BlackBerry OS – „zariadenia už nebudú spoľahlivo fungovať“, tvrdí spoločnosť. Inými slovami, všetky zariadenia, ktoré prišli pred telefónmi s Androidom, prestanú riadne fungovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pripomíname, že staršie služby pre operačný systém BlackBerry 7.1 a starší, softvér BlackBerry 10, BlackBerry PlayBook OS 2.1 a staršie verzie už nebudú po 4. januári 2022 k dispozícii. Od tohto dátumu nebudú zariadenia s týmito staršími verziami spoľahlivo fungovať, a to ani v súvislosti s prenosom dát, telefonovaním, odosielaním a prijímaním SMS a ani v súvislosti s volaním na núdzové čísla.“ píše spoločnosť na svojich stránkach.

V závere treba uviesť, že toto nemusí byť definitívny klinec do rakvy telefónov spoločnosti. Aj keď treba povedať, že veľkému comebacku spoločnosti verí už len málokto. Ešte v decembri 2020 spoločnosť BlackBerry pod záštitou TCL oznámila svoj koniec. Neskôr spoločnosť ohlásila, že plánuje veľkolepý návrat. BlackBerry prezradilo, že započalo spoluprácu so spoločnosť OnwardMobility, pričom spoločnosť uviedla, že chystá zariadenie s fyzickou klávesnicou a podporou 5G. Krátko na to vyplávalo na povrch, že spoločnosť predala časť svojich patentov spoločnosti Huawei. Ale aj napriek tomu, riaditeľ spoločnosti OnwardMobility uviedol, že k predstaveniu zariadenia s logom BlackBerry dôjde a to ešte v roku 2021. Vzhľadom na to, že rok 2021 končí o pár hodín, tak ku veľkému combacku asi už nedôjde. Minimálne nateraz.

Tak či onak, ohľadne nového zariadenia z kuchyne BlackBerry nemáme už dlhšiu dobu žiadne informácie. Otázkou však zostáva, zaujíma vlastne ešte niekoho, čo bude s telefónmi spoločnosti? 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre