Ktorý výrobca 5G smartfónov je najrýchlejšie rastúcim na svete? Xiaomi a ani Samsung to nie sú!

Na trhu s 5G smartfónmi rastie výrobca smartfónov, o ktorom v našom regióne toho nie je moc počuť.

smartfon
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Keď príde reč na výrobcov smartfónov, tak najčastejšie sa so superlatívmi ako sú „najväčší“, „najlepší“ a podobne, spájajú spoločnosti, ako sú Xiaomi, či Samsung. Najnovšie dáta, na ktoré poukazujú analytici z counterpointresearch.com môžu byť preto pre mnohých prekvapujúcimi.

Najrýchlejšie rastúci 5G výrobca smartfónov na svete

Ako sme už vyššie naznačili, tak pozornosť médií sa najnovšie sústreďuje k úplne inej spoločnosti, ako sú Xiaomi, či Samsung. Dôvodom sú najnovšie štatistiky za 3. kvartál 2021 publikované analytikmi z Counterpointresearch, ktoré odhaľujú, že najrýchlejšie rastúcim predajcom 5G smartfónov je spoločnosť realme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„realme bola v 3. štvrťroku 2021 najrýchlejšie rastúcou značkou smartfónov s 5G Android smartfónmi na celom svete. realme dokázalo prerásť trh vďaka medziročnému nárastu predaja 5G smartfónov na úrovni o 831 % v porovnaní s globálnym predajom 5G smartfónov, ktorý medziročne vzrástol o 121 %. Tento rast pomohol spoločnosti realme udržať si 6. miesto v globálnom predaji smartfónov s 5G Android zariadeniami už druhý štvrťrok po sebe. Medzi ďalšie rýchlo rastúce značky smartfónov 5G patria OPPO a vivo.“

najrychlejsie rastuci predajcovia 5G smartfonov
Zdroj: counterpointresearch

Treba povedať, že spoločnosti sa darilo rásť v tak vysokej miere najmä vďaka väčším predajom telefónov na domácom trhu, ale i v Indii a Európe, dodávajú analytici. Rovnako treba uviesť, že realme sa sústreďuje najmä na cenovo dostupné smartfóny. Budúci rok by však spoločnosť mala priniesť i viacero modelov telefónov pre tých najnáročnejších zákazníkov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre