TCL je 2. najväčším výrobcom televízorov na svete. Na 3. priečku odsúva LG

TCL sa stáva 2. najväčším výrobcom televízorov na svete, zároveň predstavuje 2 nové TV pre slovenský trh. Na 3. priečku odsunula LG

TCL_Global_TOP2_TV_Corporation (1)
Zdroj: TCL (Tlačová správa)

Spoločnosť TCL, ktorá na Slovensku nie je až tak známou, sa stáva 2. najväčším výrobcom  televízorov na svete. V  roku 2018 spoločnosť expedovala 28 miliónov LCD televízorov, informuje o tom prostredníctvom tlačovej správy.

Viac ako 10% trhový podiel

Spoločnosť TCL vďaka predaju 28 miliónov LCD televízorov odsunula na tretiu priečku spoločnosť LG. Aktuálny trhový podiel spoločnosti dosiahol hodnotu 10,9%. Tretia LG má trhový podiel 10,7%. Tou najdominantnejšou značkou je aktuálne Samsung s  trhovým podielom 16,3%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

TCL predstavuje 2 nové modely dostupné pre slovenský trh

Spoločnosť zároveň verí, že tento rok bude pre ňu ešte úspešnejší ako ten minulý. Ohlasuje totiž, že sa bude viac aktivizovať na viacerých trhoch, vrátane Slovenska, kde predstavila nové televízory z  kategórie Android zariadení. Konkrétne modely TCL EP66 a TCL EP68. Obe modelové rady využívajú Android 9 Pie, kombinujú ultraštíhly kovový dizajn s kvalitou 4K HDR. Rada EP66 je dodávaná v rozmeroch 43ʺ-75ʺ. Vyššia rada EP68, okrem iného, podporuje technológiu Wide Color Gamut a je dodávaná v rozmeroch 50ʺ-65ʺ.

Na slovenskom trhu budú televízory dostupné od augusta vo väčšine internetových a  kamenných obchodoch. Mimochodom, produkty TCL sú aktuálne dostupné vo viac ako 160 krajinách sveta.

Zdroj: tlačová správa

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre