Sony plánuje predstaviť rolovateľný smartfón ešte v tomto roku. Konkurovať by mal skladačkám Galaxy Fold a Huawei Mate X

S informáciami o prototype zariadenia prišiel známy technologický leaker

Sony fotoaparat
Zdroj: pexels.com

Spoločnosť Sony sa ešte v tomto roku plánuje zapojiť do trhu so skladacími smartfónmi, kde sa plánuje pobiť s tými najväčšími rybami Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Sony, narozdiel od svojich konkurentov, siahlo po úplne inom riešení. Svoj smartfón chce totižto vybaviť špeciálnym rolovateľným displejom a nie skladacím, ako jeho budúci konkurenti.

Sony údajne skúša prototyp zariadenia

S prvými informáciami o údajnom rolovateľnom smartfóne od Sony prišiel len nedávno známy leaker Max J., ktorý na sociálnej sieti Twitter figuruje ako @Samsung_News_. Na svojom profile odhalil prvé informácie o prototype zariadenia od Sony, ako aj prípadné ďalšie špecifikácie modelu, ktorý by sa mohol objaviť na pultoch predajní.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prototyp rolovateľného smartfónu aktuálne využíva procesor Snapdragon SM7250, batériu s kapacitou iba 3220mAh, rolovateľný displej od spoločnosti LG, špeciálny ulitový dizajn a fotoaparát s 10-násobným priblížením. Keďže sa jedná o smartfón od Sony, špeciálny fotoaparát s 10-násobným priblížením nie je žiadnym prekvapením. Čiastočný otáznik visí ale nad pomerne malou batériou. Tá by sa mala ale podľa známeho leakera časom zväčšiť, teda v prípade, ak sa zariadenie dostane do oficiálneho predaja. Zariadenie na pultoch predajní by podľa neho malo taktiež obdržať silnejší procesor Snapdragon 855, ako aj modem X50, taktiež od Qualcommu, aby Sony splnilo najnovší 5G štandard.

Predstavenie ešte tento rok

Známy leaker na sociálnej sieti Twitter neskôr informoval aj o dátume predstavenie nového zariadenia od Sony. Podľa jeho informácií by sa malo predstavenie konať ešte koncom tohto roka, no nevylučuje ani predstavenie na začiatku budúceho roka, napríklad na každoročnom podujatí CES.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre