APLIKÁCIE A HRYNávody

Táto funkcia vo WhatsApp spôsobuje, že vám aplikácia zahlcuje extrémne veľa úložného priestoru. Vypnite si ju!

Pozrite sa, ako môžete WhatsAppu zabrániť, aby automaticky ukladal multimediálne súbory ako sú fotografie či videá do interného úložiska telefónu.

Určite to poznáte, plynúcim časom, ako používate smartfón, tak vám neskôr oznámi, že nemáte dostatok úložného priestoru a vy musíte niečo odstrániť, aby ste mohli fungovať ďalej. Možno ste to nevedeli, ale výrobcovia smartfónov odporúčajú, aby sme mali približne 20% úložného priestoru voľného, aby nám smartfón fungoval plynulo.

Zväčša najviac úložného priestoru zaberajú aplikácie s multimediálnym obsahom, no len málokoho napadne, že aj WhatsApp môže byť žrútom úložiska vzhľadom na to, že ide o četovaciu aplikáciu. Inými slovami, primárne slúži na to, aby sme komunikovali s našimi priateľmi či známymi a to formou správ či hovorov. No WhatsApp má jednu funkciu prednastavenú ako aktívnu, ktorá plynúcim časom spôsobuje, že zahlcuje kvantum úložného priestoru. Je ňou automatické ukladanie multimediálnych súborov na interné úložisko telefónu. Nehovor viac o tom, že nedávno WhatsApp pridal funkciu, ktorá umožňuje posielanie fotografií vo vysokom rozlíšení. Znamená to, že fotografie prijaté v tomto formáte zaberajú ešte viac priestoru.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako vypnúť automatické ukladanie multimediálnych súborov vo WhatsApp

Samotný postup, ako vypnúť automatické ukladanie multimediálnych súborov do internej pamäte telefónu, je pomerne jednoduché. Dostanete sa k nej pomocou pár kliknutí a my si nižšie ukážeme, ako na to.

V prvom rade si otvorte aplikáciu a kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu. Potom si otvorte nastavenia aplikácie. V ďalšom kroku kliknite na možnosť Úložisko a dáta.

Teraz v sekcii Uložiť média automaticky, nastavte pri možnosť Pri pripojení cez mobilne dáta, Pri pripojení cez Wi-Fi a Pri roamingu, aby sa neukladali dáta do vášho zariadenia. Ako tieto funkcie vypnite, tak sa vám nebudú multimediálne súbory (fotografie, videá,..) ukladať do internet pamäte smartfónu, ale budú dostupné na serveroch platformy.

Pozrite sa aj na možnosť Spravovať úložisko

V rámci sekcie Úložisko a dáta vám rovnako odporúčame prelúskať sa aj možnosťou Spravovať úložisko. V rámci tejto karty vám aplikácia ponúka viacero možností. Napríklad uvidíte, ktoré chaty vám zaberajú najviac úložného priestoru. Rovnako budete mať k dispozícii aj nástroj, pomocou ktorého môžete odstrániť tie najväčšie súbory či duplicitné súbory a ďalší obsah.

WhatsApp spravca suborov
Zdroj: Vosveteit.sk

V súvislosti s touto témou nám dovoľte, dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali téme, ako môžete získať dodatočný úložný priestor pomocou niekoľkých trikov.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close