Takto si môžete už dnes zapnúť v Chrome novú funkciu, ktorá vám pomôže zefektívniť vyhľadávanie informácií v Google

Pozrite sa, ako si môžete v stabilnej verzii prehliadača Chrome aktivovať funkciu, ktorá zefektívňuje proces vyhľadávanie v Google.

Chrome_vylepsene vysledky vyhladavania
Zdroj: Vosveteit

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Google testuje naprieč internetovým prehliadačom Chrome nové funkcie ako na bežiacom páse ešte dávne predtým, ako ich sprístupni širokej verejnosti. K týmto funkciám sa je pritom možné častokrát dostať prostredníctvom experimentálnych nastavení prehliadača, ktoré sú voľne prístupnými.

Pre mnohých je funkcia experimentálnych nastavení známou sekciou, ku ktorej sa možno dostať prostredníctvom tvorenia adresy „chrome://flags“. Nižšie by sme vám chceli dať do pozornosti jednu z nových funkcií, ktorú spoločnosť aktívne testuje, a ktoré zároveň stojí za pozornosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zaujímavý nástroj, ktorý má za cieľ zefektívniť vyhľadávanie

Dovoľte nám dať vám do pozornosti jednu z nových a hlavne zaujímavých funkcií, ktorú spoločnosť sprístupnila prostredníctvom experimentálnych funkcií. Ide o zaujímavý spôsob, ako môžete zefektívniť vyhľadávanie informácií prostredníctvom prehliadača Chrome a vyhľadávača Google.

Otvorte si v prvom kroku experimentálne nastavenia (chrome://flags) a následne dajte vyhľadať funkciu „continuous search navigation. Následne ju nastavte ako „Enabled“, teda zapnutá. Potom reštartuje prehliadač Chrome.

Chrome_experimentalan funkcia_vyhladavanie v google_1
Zdroj: Vosveteit

Po reštartovaní prehliadača, funkciu budete mať zapnutou (pozn. redakcie: rovnakým spôsobom, funkciu aj vypnete, len treba následne zvoliť možnosť „Default“, alebo „Disabled“).

Chrome vám ponúkne rýchly prístup k ďalším výsledkom vyhľadávania

Ako môžete vidieť nižšie na snímkach obrazovky, tak ako zadáte dotaz na vyhľadanie v Google, tak dôjde ku klasickému zobrazeniu výsledkov vyhľadávania. Ako však kliknete na ľubovoľný výsledok vyhľadávania, tak vo vrchnej časti obrazovky, uvidíte ponuku s ďalšími výsledkami vyhľadávaní, ktoré môžu byť pre vás užitočnými. Funkciu určite odporúčame vyskúšať, napríklad pri dohľadávaní informácií, ako sú recenzie, návody, recepty a podobne, kde vám vie Chrome v kombinácii s prehliadačom Chrome, ponúknuť vcelku širokú škálu zdrojov.

Pevne veríme, že tip na funkciu vás zaujal. Aktivovať sa nám ju podarilo vo verzii prehliadača Chrome 92.0.4515.159 (ide o stabilnú verziu prehliadača dostupnú v obchode Google Play).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre