Ak plánujete kúpu smartfónu, chvíľu počkajte: Mi 11 Lite NE sa opäť ukazuje v plnej paráde

Mi 11 Lite NE bude upravenou verziou už teraz známeho Mi 11 Lite 5G. Parametre smartfónu sa však spájajú so známym Xiaomi CC11.

Smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 4G
Zdroj: YouTube (SmartphoneHrvatska)

Keď čínska spoločnosť Xiaomi tento rok predstavila modely zo série Mi 11 Lite, všetci hneď vedeli, že pôjde o vysoko obľúbené smartfóny. Tak sa i stalo, no polovodičová kríza dohnala čínskeho giganta na inú cestu. Vzhľadom k vysokej obľúbenosti 5G verzie smartfónu, no nedostatku použitého čipsetu Snapdragon 780G sa tak spoločnosť rozhodla predstaviť novú verziu modelu, tentokrát však za použitia alternatívneho čipsetu, Snapdragon 778G. Najnovšie sa však môžeme pozrieť ako na dizajn, tak i na výbavu nového Mi 11 Lite NE, čo pre nás priniesol portál Xiaomiadictos.com.

Dizajn smartfónu nebude príliš odlišný

Nový Mi 11 Lite NE nebude príliš veľkým prekvapením i keď nejaké zmeny očakávať môžeme. Tie sa však nebudú konať v oblasti dizajnu. Rovnako sa môžeme tešiť na ultratenký smartfón s dizajnom prevzatým z vlajkového Mi 11. Množstvo farebných verzií, v ktorých bude smartfón vydaný, zatiaľ nie je známe. Je však pravdepodobné, že si farebné verzie prevezme z pestrofarebného spektra už predstavených modelov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi 11 Lite NE
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Výbava nového Mi 11 Lite NE prinesie mierne zmeny

I keď bude nový Mi 11 Lite NE trochu pozmeneným modelom v porovnaní s pôvodným Mi 11 Lite 5G, jeho výbava nás až toľko neprekvapí. Môžu za to najmä včerajšie úniky z certifikácie, ktoré patria zatiaľ nepredstavenému Xiaomi CC11. A ako sme už včera tipovali, práve Xiaomi CC11 môže byť čínskou verziou nového smartfónu zo série Mi 11 Lite.

Smartfón prinesie už spomínaný Snapdragon 778G, 6,55″ OLED displej s 90Hz obnovovacou frekvenciou a chýbať nebude ani NFC pre bezkontaktné platby smartfónom. Tešiť sa môžeme tiež na 4160mAh batériu s podporou 33W nabíjania. O snímky sa postará zasa 64mpx hlavný snímač kamery.

Podobnosti s Xiaomi CC11 pridávajú i rozmery či váha smartfónu, ktoré sú identické. Model ponúkne až 512GB interného úložiska či dokonca 12GB pamäte RAM. Cena nového modelu zo série Mi 11 Lite bude začínať na úrovni 250€ a predstavený bude už tento mesiac.

Čo poviete, počkáte si na predstavenie tohto modelu? Alebo teraz už poznáte nejaký lepší? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre