BezpečnosťNávody

Takto môžete vo vašom smartfóne blokovať obťažujúce hovory zo skrytých čísiel

Obťažujú vás hovory zo skrytých čísiel? Pozrite sa krok po kroku, ako môžete vo vašom smartfóne telefonáty zo skrytých čísiel blokovať.

Určite ste sa už v minulosti stretli s rôznymi telefonátmi, ktoré boli obťažujúcimi. Ide najmä o hovory od rôznych firiem, ktoré sa vám snažia predávať produkty, od bambusových ponožiek, až po rôzne akcie na trhoch. V mnohých prípadoch sa im dá vyhnúť pomocou funkcie filtrovania spamových hovorov, ktorú sme vám v minulosti ukázali. Rovnako si môžete zapnúť aj funkciu identifikácie volajúceho, ktorá je schopnou odhaliť, kto vám volá. Tu však treba dodať, že nefunguje na 100%. Dôvodom je, že berie dáta z verejnej databázy firiem spoločnosti Google, kde nemusí byť registrovaná každá spoločnosť. Mnoho spoločností, aby boli dohľadateľné na internete, je však v tejto databáze registrovaných. Vo výsledku vo väčšine prípadov preto môžete rozhodnúť teda vy, či hovor prijmete alebo nie.

Takto si môžete zapnúť blokovanie skrytých čísiel

Jednou z ďalších funkcií, ktorej zapnutie stojí za zváženie, a to hlavne ak sa častokrát stretávate s volajúcimi zo skrytých čísiel, je funkcia blokovania volajúcich so skrytým číslom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Ako vám bude prichádzať hovor a číslo bude utajené, tak ho zariadenie jednoducho zablokuje a vás telefón nebude rušiť. Poďme sa nižšie pozrieť na to, ako môžeme zablokovať volajúcich zo skrytých čísiel, je to veľmi jednoduché.

V prvkom kroky je potrebné zapnúť si aplikáciu Telefón od spoločnosti Google, ktorá je predvolenou aplikáciou v mnohých zariadeniach. V prípade, ak ju nemáte v telefóne nainštalovanú, tak vám ju odporúčame stiahnuť. Dostupnou je v obchode Play.

Telefón od Googlu
Telefón od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a otvorte Nastavenia aplikácie. Následne, ako môžete vidieť nižšie na druhej snímke obrazovky, tak v ponuke je možnosť Blokované hovory. Potom, ako ju otvoríte, tak jednoducho zapnite funkciu Neznáme číslo, prostredníctvom ktorej bude dochádzať k blokovaniu prichádzajúcich hovorov zo skrytých čísiel.

Rovnako treba povedať, že prostredníctvom tejto funkcie, môžete blokovať aj konkrétne čísla, ktoré vás obťažujú. Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil a bol pre vás užitočný. Budeme radi, ak článok podporíte, či už zdieľaním na sociálnej sieti, alebo odberom našich článkov cez Google správy, či inú platformu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close