Zapnite si v aplikácii Telefón od Google identifikáciu neznámych čísiel pri telefonátoch

Funkcia umožňuje identifikovať verejné telefónne čísla, ktoré nemáte uložené v smartfóne.

Identifikacia spamovych hovorov google telefon
Zdroj: Vosveteit.sk

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí telefonáty z neznámych čísiel pravidelne ignorujú? Nuž, môže sa vám to na konci dňa vypomstiť, obzvlášť keď ide o dôležité hovory, v ktorých vám niekto chce oznámiť  dôležitú informáciu.

Zapnite si identifikáciu neznámych čísiel a spamu

Zapnutie identifikácie volajúceho je vcelku šikovná funkcia. V praxi ju môžete oceniť napríklad v prípade, ak vám volá váš doktor, banka, nejaký úrad alebo iná inštitúcia. Jej aktivovanie je pritom veľmi jednoduché. Zvládne to skutočne každý. Ako prvé je potrebné nainštalovať si samotnú funkciu do aplikácie Telefón od spoločnosti Google. Urobíte tak môžete pomocou obchodu Google Play.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Telefón od Googlu
Telefón od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom postupujete nasledovane. Po otvorení aplikácie Telefón od spoločnosti Google vo vašom zariadení, kliknite na Nastavenia (prostredníctvom 3 bodiek vo vrchnej časti obrazovky). Následne choďte do sekcie „Identifikácia volajúceho a spamu“.

V rámci tejto sekcie zvoľte možnosť „Zobraziť ID volajúceho a spamu“.

Telefon Google_identifikacia volajuceho_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Následne (nie pri všetkých) telefonátoch z čísiel, ktoré nemáte uložené v smartfóne, sa vám bude zobrazovať informácia, kto vám volá. Funkcia funguje aj v našom regióne pričom informácie o volajúcom aplikácia ťahá z verejne dostupnej databázy. Ide konkrétne o záznamy zo služby Moja firma na Googli. V rámci tejto služby sú na Slovensku registrované tisíce firiem vrátane rôznych organizácií a úradov. Preto ide o vcelku užitočnú funkciu, ktorá má aj reálny prínos pre koncových používateľov.

Rovnako vám odporúčame zapnúť aj filtrovanie spamových hovorov a funkciu overených hovorov. Ide o užitočné funkcie. V prvom prípade funkcia dokáže odfiltrovať notoricky známe spamové čísla, ktoré sa vás snažia kontaktovať. V druhom prípade, funkcia umožňuje zobraziť informáciu, prečo vám firma volá. Zároveň však treba dodať, že funkcia Overených hovorov nie je v našom regióne moc využívanou zo strany spoločností.

V závere musíme dodať, že na to, aby funkcie vyššie korektne pracovali, tak vaše zariadenie bude odosielať informáciu o prichádzajúcom hovore spoločnosti Google. Tu však treba povedať, že spoločnosť tieto dáta neukladá a ani s nimi ďalej nepracuje s výnimkou zobrazenia informácie o tom, kto vám volá.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre