Takto môžete skontrolovať zdravie batérie vášho Androidu. Pozrite sa, akú má batéria vášho telefónu reálnu kapacitu!

Pomocou aplikácie AccuBattery môžete odhaliť reálnu kapacitu vašej batérie. Pozrite sa, ako funguje.

Bateria smartfonu
Zdroj: YouTube (Samsung)

Pribúdajúcimi funkciami v našich smartfónoch, sú naše batérie v telefónoch čoraz viac skúšanými. Vedeli ste, že 5G technológia spotrebováva približne o 20% viac energie v porovnaní so 4G technológiou? To je aj jeden z dôvodov, prečo Xiaomi v poslednom roku do svojich (5G) zariadení začala umiestňovať batérie s kapacitou okolo 4 500 mAh, prezradil v minulosti riaditeľ Redmi.

Samozrejme, k rýchlejšiemu opotrebovávaniu našich batérií častokrát prispievame i my a to, ak sa nechovávame k telefónu tak, ako by sme mali. Vedeli ste, že by sme nemali manuálne vypínať aplikácie? Ak to robíte, tak vôbec nešetrite batériu, ba naopak, dávate jej ešte viac zabrať. Dôvodom je, že dnešné Android telefóny sú schopné aplikácie hibernovať, aby nespotrebovávali veľa zdrojov. Ak aplikáciu vypnete a neskôr zapnete, tak všetky procesy sa musia naštartovať na novo, čo spotrebuje oveľa viac energie, ako keď aplikáciu len zobudíte.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samozrejme, ako používame naše zariadenia, tak dochádza i k postupnej degradácii batérií. Je to prirodzené pričom batéria smartfónu by mala vydržať riadne fungovať niečo medzi 400 až 600 nabíjacími cyklami. Kedy je však čas na to, aby sme vymenili batériu za novú? Na túto otázku vám poskytne odpoveď šikovná aplikácia AccuBattery. Musíme ale uviesť, že k tejto informácii sa nedostanete hneď.

Ako zistíte reálnu kapacitu batérie?

Aplikáciu AccuBattery môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play. Dostupnou je zadarmo. Ponúka aj režim Pro, za ktorý je potrebné zaplatiť, ale ten nie je nevyhnutný na to, aby ste získali dáta, ktoré chceme zistiť.

Accu​Battery - Akku & Batterie
Accu​Battery - Akku & Batterie

Pri prvom spustení aplikácia analyzuje, aké zariadenie používate, aby nastavila pôvodnú kapacitu batérie vášho telefónu. Následne uvidíte obrazovku s aktuálnym stavom nabitia vášho telefónu. Do pozornosti vám dávame kartu Zdravie, kde nájdete informáciu ohľadne reálnej kapacite vašej batérie. Musíme však povedať, že k tejto informácii sa nedostanete hneď. Dôvodom je, že aplikácia potrebujete spracovať niekoľko nabíjacích cyklov, aby bola schopná odhaliť reálnu kapacitu batérie. Inými slovami, k tejto informácií sa dostanete približne po 10 nabíjacích cykloch. Samozrejme platí, že čím viac cyklov budete mať za sebou, tak tým bude informácia presnejšia.

Ako takýto report spolu už aj s reálnymi dátami vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie na snímke obrazovky.

Zdravie baterie Android smartfonu_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, aplikácia ponúka i ďalšie zaujímavé nástroje. Jedným z nich je napríklad história nabíjania vášho zariadenia. Prípadne, aplikácia ponúka i funkciu upozornenia, keď pri nabíjaní batérie dosiahnete úroveň 80%. To je hodnota, pri ktorej sa odporúča odpojiť zariadenie zo siete, aby ste „neprebíjali“ batériu telefónu a predĺžili jej životnosť. Dovoľte nám dať vám zároveň do pozornosti i niekoľko nastavení smartfónu, prostredníctvom ktorých môžete predĺžiť výdrž batérie vášho telefónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre