SpravodajstvoXiaomi

Takto mal vyzerať nikdy nevydaný Poco F2: Prečo ho spoločnosť nikdy nepredstavila?

Poco F2 mal byť nástupcom legendárneho Pocophone F1. Nespadal však do plánu spoločnosti, tak ho jednoducho nepredstavili.

Písal sa rok 2018 a Xiaomi vypustilo na trh veľmi zaujímavý model s jediným cieľom, poraziť konkurenciu nevídaným výkonom s atraktívnou cenou. Za týmto účelom vznikla vtedy dcérska značka spoločnosti s názvom Poco. Prvým modelom spoločnosti bol legendárny Pocophone F1, no reálneho následníka sa nikdy nedočkal. Namiesto modelu s názvom Poco F2 prišiel na trh po dvoch rokoch Poco F2 Pro, ktorý však nebol pôvodným modelom spoločnosti, ale globálnou verziou zariadenia od Redmi. Portál Xiaomiadictos.com nám však teraz poukazuje na druhý model z dielne Poco, avšak nikdy nepredstavený.

Podobnosť s prvým modelom je očividná

Pravým nástupcom modelu Pocophone F1 mal byť smartfón s označením Poco F2. Dnes už teda chápeme, prečo spoločnosť pri predstavovaní dnes populárneho zariadenia siahla po názve s prívlastkom Pro a na miesto základného, no nepredstaveného modelu nedosadila žiadne iné zariadenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Keď sa pozrieme na nepredstavený model z radov Poco, veľmi nápadne sa podobá na pôvodný a dnes stále populárny Poco F1. Čítačka odtlačkov prstov je na zadnej strane pod fotoaparátmi, no zmena nastáva v displeji, keď miesto širokého notchu nájdeme v ľavej hornej časti priestrel pre selfie kameru.

Poco F2 prototyp
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Prečo Poco F2 nikdy neuzrel svetlo sveta?

Keď sa pozrieme na výbavu modelu, poteší nás napríklad prítomnosť AMOLED displeja. Na druhú stranu však smartfón poháňa len priemerný čipset od spoločnosti Qualcomm. Snapdragon 732G je pravdepodobne dôvodom, prečo model nebol nikdy predstavený verejnosti.

Poco F2
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Modely z radu Poco mali byť revolučné a priniesť vysoký výkon za nízku cenu, no Poco F2 zrejme nenapĺňal očakávania spoločnosti, a preto sa rozhodla tento model verejnosti neukázať. Myslíme však, že je to večná škoda, pretože i dobre urobená stredná trieda si vie nájsť miestečko na trhu.

Kúpili by ste si takéto zariadenie i s výbavou strednej triedy? Alebo si myslíte, že Poco spravilo dobre, keď pôvodnú F2 nepredstavilo? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close