Váhate nad predplatným služby Netflix? Pozrite sa na dôvody, prečo sa oplatí a prečo nie

Netflix je jednotkou medzi streamovacími službami, no sú tu i dôvody, prečo sa radšej pozrieť po inej alternatíve. Pozrite sa na pre a proti.

Netflix_titulka
Zdroj: unsplash.com (Thibault Penin)

Streamovacia služba Netflix je stále jednotkou vo svojej kategórii i keď stále viac a viac odoberateľov svoje predplatné ruší. Táto služba je obľúbená najmä pre svoju originálnu tvorbu, pričom novinky z dielne tohto giganta vychádzajú takmer každý týždeň. Platforma má však vo svojej ponuke i mnoho diel, ktoré nepochádzajú z ich vlastnej tvorby, čím zasa smeruje na iné publikum. Oplatí sa však predplatné tejto služby, alebo by ste mali siahnuť radšej po inej alternatíve? Pozrite sa na to spolu s nami.

Prečo si vybrať Netflix

Ak premýšľate nad predplatným služby Netflix, dôvodov pre jeho odoberanie je viacero. Hlavným dôvodom je obsah, ktorý prináša výhradne táto streamovacia služba. Ide o ich originálny obsah, ktorý je častokrát kvalitným a vďaka predplatnému služby sa dostanete po tento obsah skôr, ako sa objaví na rôznych pirátskych stránkach. Za spomenutie stoja napríklad tituly ako Stranger Things, Black Mirror, Castlevania, The Punisher alebo The Witcher.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Služba však ponúka mnoho kvalitných dokumentov, ktoré sa častokrát umiestňujú i medzi TOP titulmi. Tieto dokumenty opäť nenájdete nikde inde ak nerátame rôzne pirátske portály. Nezabudnime však ani na sketche či stand-upy, ktoré služba ponúka vo svojom portfóliu.

Obsah z iných zdrojov ako z originálnej tvorby Netflixu sa líši od krajiny ku krajine. Na Slovensku tak nájdeme ako muzikálny hit Mamma Mia, tak i napríklad populárny titul Vlk z Wall Street či sitkom Ako som spoznal vašu matku a mnohé ďalšie. A nezabudnime ani na množstvo slovenských filmov v ponuke. Neoriginálna tvorba na Netflixe je naozaj široká a sme si istí, že si tam každý nájde to svoje.

Služba má i svoje nevýhody

Nie je všetko také ružové ako sa zdá a občas to, že počas sledovania filmu nemusíte sledovať reklamy nestačí. Z nejakého dôvodu služba Netflix ruší seriály i keď sa ešte nedostali do finále a nezáleží od toho, ako veľmi dobrý je. Ak jednoducho nedosahujú popularitu titulu Stranger Things, pokračovania sa nedočkajú.

Druhým dôvodom, prečo radšej siahnuť po inej službe, je výber obsahu z inej produkcie. Niekedy majú konkurenčné služby jednoducho lepší výber v ponuke, ktorý vám bude vyhovovať viac. Veľkým problémom pre Netflix bola napríklad strata populárneho sitkomu Priatelia, ktorý sa usídlil na službe HBO Max, resp. HBO Go v našich končinách. Ak máte teda svoj obľúbený seriál, pozrite sa, či ho náhodou nejaká iná konkurenčná služba neponúka.

A ak máme stále ostať pri obsahu tretích strán, Netflix neponúka až tak širokú tvorbu ako konkurenčné služby. Je to tým, že väčšie spoločnosti ako HBO či Disney spolupracujú i s ďalšími veľkými tvorcami, zatiaľ čo Netflix vsádza najmä na vlastnú tvorbu.

Oplatí sa teda Netflix predplatiť?

Čo sa týka ceny tejto služby, je viac než atraktívna. Najlepší balík s piatimi profilmi a najlepšou kvalitou pre sledovanie až na štyroch zariadeniach súčasne nájdeme už za 11,99€. Lacnejšie predplatné pre dve zariadenia súčasne je v ponuke za 9,99€ a Netlifx pre jednotlivca je v ponuke za 7,99€. Najlepšou voľbou je tak teda i najvyšší balík.

Či sa vám oplatí predplatiť si túto službu už musíte rozhodnúť sami. Ak máte v pláne sledovať najmä originálny obsah spoločnosti, predplatné sa vám určite vyplatí. Ak však radšej sledujete tituly z inej produkcie, možno by ste sa mohli pozrieť i po nejakej inej alternatíve a porovnať si ich.

Máte predplatenú službu Netflix? A myslíte, že je služba pre vás atraktívna? Podeľte sa s nami v komentároch!

via androidauthority.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre