Strata platobnej karty v budúcnosti nebude robiť nikomu vrásky na čele. Samsung ukazuje inováciu, ktorá tu mala byť už dávno!

Samsung vyvinul nový čip S3B512C, ktorý nájde využitie v platobných kartách. Sľubuje vyššie zabezpečenie kariet.

Samsung nova technologia autentifikacie na platobnnych kartach
Zdroj: Samsung

Hoci sa platobné karty pomaly, ale isto presúvajú do našich smartfónov, kde máme platby pod kontrolou vďaka biometrickému overeniu, tak aj napriek, väčšina ľudí aj naďalej používa platobné karty. Tie sú vo všeobecnosti náchylné na podvody. Odhliadnuc od toho, že pri menších sumách nie je potrebné zadať PIN kód, tak karta môže byť rovnako zneužitou v prípade straty. Práve na tento problém reaguje spoločnosť Samsung.

Samsung vyvinul čip, ktorý overí identitu používateľa karty

Samsung najnovšie hlási, že vyvinul špeciálnu čítačku odtlačkov prstov, ktorú možno integrovať priamo do platobnej karty. Nový čip, S3B512C,  kombinuje snímač odtlačkov prstov, technológiu Secure Element (SE) a Secure Processor, vďaka čomu sa podarilo kórejskému výrobcovi elektroniky pridať ďalšiu vrstvu autentifikácie a zabezpečenia platobných kariet, vysvetľuje Kenny Han, viceprezident System LSI Marketing spoločnosti Samsung Electronics.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung ďalej hovorí, že hoci táto technológia je primárne určenou na využitie v platobných kartách, tak možno ju použiť i pri iných typoch kariet, ktoré vyžadujú vysoké zabezpečenie. Samsung hovorí, že touto technológiou reaguje hneď na niekoľko kľúčových problémov. Spoločnosti sa podarilo vyvinúť kartu s tromi kľúčovými funkciami integrovanými do jedného čipu, ktoré môžu pomôcť výrobcom kariet znížiť počet požadovaných čipov a optimalizovať procesy návrhu kariet pre biometrické platobné karty.

Samsung-Smart-All-in-One-Fingerprint-Security-IC-2
Zdroj: Samsung

„S novým integrovaným bezpečnostným IC umožnia biometrické platobné karty rýchlejšie a bezpečnejšie interakcie pri nákupoch. Biometrická autentifikácia eliminuje potrebu zadávať PIN na klávesnici a tiež zabraňuje podvodným transakciám uskutočneným so stratenými alebo ukradnutými kartami overením identity držiteľa karty pomocou jedinečného, ​​bezpečne uloženého odtlačku prsta.“ píše Samsung.

Spoločnosť ďalej hovorí i o tom, že ich riešenie spĺňa tie najvyššie trhové štandardy. Konkrétne hovorí, že ich technológia úspešne prešla certifikáciou EMVCo a Common Criteria Evaluation Assurance Level (CC EAL) 6+ a funguje v súlade s najnovšími špecifikáciami Mastercard Biometric Evaluation Plan Summary (BEPS) pre biometrické platobné karty.

Uvítate takúto technológiu v praxi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre