Predsa len prídu i ku nám! Tieto dva modely od Xiaomi sme v Európe ani nečakali, tešíte sa na ne aj vy?

Redmi 10 2022 i Xiaomi 12X budú určené i pre globálny trh. Vyzerá to tak, že nám spoločnosť modely predstaví už budúci mesiac.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: YouTube (Geekerwan)

Nie je žiadnymi tajomstvom, že si čínske Xiaomi častokrát necháva niektoré modely len pre seba na čínskom trhu. Hranice Číny tak neopustia a my sa musíme uspokojiť s nejakou náhradou, prípadne si vybraný model objednať z Číny. Nie je vždy sa nám však objednávanie smartfónov z Číny vyplatí, keďže im môže chýbať potrebné B20 pásmo pre 4G LTE komunikáciu u nás a rovnako sa nám častokrát nechce prehrávať čínsku ROM tou našou globálnou. Tentoraz sa však fanúšikovia môžu potešiť, pretože modely akými sú Redmi 10 2022 a Xiaomi 12X prešli certifikáciou a oficiálne prídu i na globálny trh, informuje portál Xiaomiadictos.com. Náš zdroj navyše uvádza, kedy by sme tieto smartfóny mohli uvidieť i na predajných pultoch.

Redmi 10 2022 i Xiaomi 12X uvidíme i u nás

Pre začiatok by sme si mohli tieto dva modely predstaviť aby sme vedeli, na čo sa môžeme tešiť. Redmi 10 2022 má byť upravenou verziou pôvodného Redmi 10, ktorý nám Xiaomi predstavilo ešte v priebehu minulého roku. Smartfón priniesol čipset MediaTek Helio G88, no i 50mpx hlavný snímač kamery či vysokú výdrž batérie. Nový model sa má líšiť len v niektorých smeroch, ktoré zatiaľ nepoznáme. Na druhú stranu sme však očakávali, že by tento model vyšiel len v Indii. Zdá sa však, že Xiaomi myslí i na fanúšikov lacnejších zariadení a Redmi 10 2022 bude skvelým modelom i v Európe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhý model príde pod názvom Xiaomi 12X. Ide o zatiaľ najmenej vybavený smartfón zo série Xiaomi 12, ktorý vyšiel 28.12.2021 práve v Číne. Niekto však neočakával, že model s čipsetom Snapdragon 870 vyjde i na našom trhu. Xiaomi má však iné plány a oba tieto modely by sme čoskoro mohli vidieť i o nás. A ak vás zaujíma, v čom sa Xiaomi 12X líši od pôvodného Xiaomi 12, odpoveď je jednoduchá. V použitom čipsete, ktorý stále prináša veľmi vysoký výkon. No a taktiež v cene, ktorá je logicky nižšia.

Kedy by sme tieto modely mohli vidieť na našom trhu?

Xiaomi sa nám oficiálne ešte nestihlo vyjadriť k predstaveniu týchto modelov na našom trhu. To nám však neprekáža a niektoré úniky poukazujú na to, že práve polovica februára by mala patriť týmto dvom modelom alebo aspoň jednému z nich. Xiaomi 12X by však mohol prísť so svojimi súrodencami v podobe Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro, ktorých predstavenie sa tiež blíži. No neostáva nám nič iné, než čakať. Čínsky gigant nás rád prekvapuje a očakávame, že inak to nebude ani v tomto prípade.

Tešíte sa na predstavenie týchto modelov? Alebo máte zálusk na nejaký iný smartfón od Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre