APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Slováci, pozor! Ak sa rozhodnete vyskúšať novú sociálnu sieť Threads, tak nenaleťte na tento podvod!

Threads sa potýka s falošnými aplikáciami, ktoré zavádzajú používateľov siete. Tieto aplikácie mieria na krajiny Európskej únie.

Len pred niekoľkými dňami prišla na trh nová sociálna platforma, ktorá pochádza od spoločnosti Meta. Je ňou Threads, ktorá má byť priamym konkurentom Twitteru. Využívanie tejto sociálnej siete má však jeden háčik, nedá sa zatiaľ oficiálne dohľadať v rámci Obchodu Play či App Store na území Európskej únie. Toto obmedzenie sa však dá obísť jednoducho tým, že si aplikáciu stiahneme z iného zdroja a sociálnu sieť začneme využívať. Absenciu aplikácie v Obchode Play a App Store začali využívať aj podvodníci, ktorí sa snažia používateľov zlákať k podvodným aplikáciám. Vyskytujú sa ako huby po daždi a informuje nás o nich aj portál euro.dayfr.com.

Threads sa potýka s mnohými falošnými aplikáciami

Čakali sme to pravdepodobne všetci. Absencia aplikácie pre sociálnu sieť Threads v Obchode Play a App Store v rámci Európskej únie sa spojila so zvedavosťou používateľov. Tí sa snažia získať prístup k tejto platforme rôznymi spôsobmi a neprekvapuje nás, že občas narazia aj na podvodné aplikácie. S tými sa v poslednej dobe roztrhlo vrece a ľudia vo veľkom začínajú inštalovať aj také aplikácie, ktoré nepochádzajú od spoločnosti Meta. Príkladom je aj aplikácia, ktorá sa začala šíriť Francúzskom a ďalšími krajinami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
zabezpecenie smartfonu
Zdroj: Przemek Klos / shutterstock.com

Aplikácia sa začala šíriť obchodom App Store pre smartfóny so systémom iOS. V tomto obchode si dokázala získať viac ako 2 000 stiahnutí len v rámci Francúzska, pričom princíp aplikácie bol jednoduchý. Ak ste si stiahli aplikáciu s názvom Threads for Insta a neodinštalovali ste ju do 24 hodín, automaticky vám naúčtovala predplatné pre celý jeden rok vo výške 90€. Takýchto aplikácií sa však šíri oveľa viac aj mimo App Store a Obchod Play.

Inštaláciu tejto sociálnej siete dobre zvážte

Využívanie sociálnej siete Threads od spoločnosti Meta má množstvo svetlých stránok. Aj napriek tomu vás vyzývame k obozretnosti pri inštalácii aplikácie, pričom sme vám nedávno priniesli návod na to, ako si túto aplikáciu nainštalovať pre smartfóny s Androidom. Dnes už samozrejme existuje aj riešenie pre smartfóny so systémom iOS od Applu. Na takúto inštaláciu budete potrebovať účet iCloud v App Store s lokalizáciou pre USA, pričom s takýmto účtom si budete môcť aplikáciu pohodlne nainštalovať aj do vášho zariadenia.

android malware virus
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Predtým, než si nainštalujete Threads neoficiálnou cestou do smartfónu si teda dajte pozor na zdroje, odkiaľ si aplikáciu inštalujete. Šanca, že sa dostanete po falošnú aplikáciu s malvérom alebo pokusom o podvod je totiž pomerne vysoká.

Vyskúšali ste už Threads aj vo vašom smartfóne? A ako sa vám nová platforma pozdáva? Podeľte sa s nami v komentároch a zdieľajte s nami vaše účty!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close