NávodySpravodajstvo

Ako cez Google Play synchronizovať aplikácie na viacerých Android zariadeniach súčasne

Obchod Play ponúka možnosť synchronizácie zariadení, ktorá vám stiahne rovnaké aplikácie do všetkých prepojených zariadení.

Smartfóny dnes používame na dennej báze a mnohí z nás majú napríklad kvôli práci aj dve zariadenia, o ktoré sa musí starať. Častokrát sa stáva, že časť dôležitých aplikácií máme na jednom zariadení a keď ich potrebujeme, zistíme že na druhom chýbajú.

Manuálne inštalovanie aplikácií, aby ste mali na oboch smartfónoch to isté, môže byť poriadne otravné, no Obchod Play prináša užitočnú funkciu, ktorá vám v tomto smere uľahčí život. Ponúka synchronizáciu účtov, čo znamená, že všetky aplikácie na jednom zariadení sa automaticky stiahnu aj do ďalších zariadení s Androidom. Týka sa to aj aktualizácií, no tie sa sťahujú pre všetky aplikácie v telefóne či inom zariadení automaticky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Synchronizovať si účet v Obchode Play môžete nielen so smartfónmi, ale aj ďalšími zariadeniami, napríklad tabletmi alebo chytrími televízormi. Synchronizáciu si viete aktivovať za chvíľku.

Ako si synchronizovať zariadenia v Obchode Play

Ako sme už naznačili, postup je veľmi jednoduchý. Otvorte si Obchod Play a kliknite na ikonu vášho profilu.

Následne kliknite na možnosť Správa aplikácií a zariadení.

Obchod Play ponúka funkciu, ktorá vám umožní synchronizovať aplikácie medzi smartfónmi
Zdroj: Vosveteit.sk

Dostanete sa do nového okna, kde v spodnej časti uvidíte možnosť Synchronizácie aplikácií v zariadeniach.

Obchod Play ponúka funkciu, ktorá vám umožní synchronizovať aplikácie medzi smartfónmi
Zdroj: Vosveteit.sk

Po kliknutí na túto možnosť, sa nám otvorí okno so zariadeniami, ktoré máme v rámci služieb Google synchronizované. Vyberte si s ktorými chcete zdieľať aplikácie a potvrďte svoju možnosť. Odteraz keď v jednom zariadení nainštalujeme aplikáciu, tá sa stiahne a nainštaluje aj na iné zariadenia, ktoré sme v rámci tejto možnosti zvolili.

synchronizacia aplikacii napriec zariadeniami
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď si vyhľadáme v Obchode Play aplikáciu a stiahneme ju. Ak je dostupná aj pre ďalšie zariadenia, tie sa začiarknu, keď sa aplikácia stiahne aj do nich. V praxi to teda funguje tak, že nemusíme otvárať Obchod Play na každom našom zariadení a pracne vyhľadávať a sťahovať aplikácie, ktoré máme v primárnom smartfóne. Namiesto toho stačí aplikáciu stiahnuť raz a tá sa nainštaluje aj do ďalších zariadení.

Funguje to však len v prípade ak aplikáciu nájdeme na všetkých zariadeniach . Ak nie je synchronizované zariadenie kompatibilné s aplikáciou ktorú sťahujete, prirodzene sa do zariadenia nestiahne, ani nenainštaluje. Obchod Play vám dokáže pomôcť aj v prípade, ak by ste určitú aplikáciu chceli len pre jedno zariadenie.

Ak máme napríklad jeden pracovný a jeden domáci smartfón, možno nechceme aby sa hry, alebo iné aplikácie stiahli aj do pracovného zariadenia. Pri inštalácií každej novej aplikácie si budete môcť vybrať či chcete danú aplikáciu inštalovať selektívne len na niektoré zo synchronizovaných zariadení. Možnosť selektívnej inštalácie môžete zvoliť pri akejkoľvek nasledujúcej inštalácií. Funkcia synchronizácie aplikácií pomôže hlavne tým užívateľom, ktorí pravidelne pracujú s niekoľkými zariadeniami a chcú ich udržiavať aktualizované. Čo poviete na túto funkciu vy?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close