Séria Xiaomi 12 bola predstavená pre Európu: Tieto modely si konečne môžeme kúpiť aj u nás!

Modelový rad Xiaomi 12 prichádza do Európy s lákavou cenou, ktorá stále neprekročila 1000€. Pozrite sa na tieto modely.

Xiaomi 12 produktova rada
Zdroj: YouTube (Gesualdo Lo Monaco)

Modely z radu Xiaomi 12 nám čínsky gigant predstavil28. decembra koncom minulého roka a musíme poznamenať, že nás veľmi prekvapili. Kompaktné rozmery základného smartfónu oslovili naozaj mnoho fanúšikov vrátane nás. Teraz sa však konečne môžeme pozrieť na globálne verzie smartfónov, ktoré nám spoločnosť konečne predstavila aj pre Európu. Rovnako sa konečne dozvedáme aj oficiálnu cenu zariadení, za ktorú si smartfóny budeme môcť kúpiť. A tiež vám prezradíme, že nám Xiaomi nepredstavilo len smartfóny, ale dnešné predstavovanie patrilo aj dalším zariadeniam ako slúchadlá Xiaomi Buds 3T Pro či dvojicu hodiniek v podobe Xiaomi Watch S1 a Xiaomi Watch S1 Active.

Základný Xiaomi 12 s najnovším Snapdragonom 8 Gen 1 i Xiaomi 12X so Snapdragonom 870

Základný model série Xiaomi 12 so sebou prináša čipset Snapdragon 8 Gen 1 a navyše kompaktné telo, na ktorom si nielen Xiaomi, ale aj mnoho fanúšikov zakladá. V dnešnej dobe je totiž komplikované zohnať výkonný smartfón v malom tele. Príkladom je však vlajková loď čínskeho Xiaomi, ktorá nám perfektne sadne do ruky a k jeho ovládaniu či písaniu na klávesnici nebudeme potrebovať dve ruky. Symbolom smartfónu je 6.28″ 120Hz AMOLED displej s ochranou Corning Gorilla Glass Victus a 68 biliónmi farieb, ktorý nás nesklame v žiadnej situácii, či už pri hrách alebo obyčajnom scrollovaní sociálnych sietí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Presunieme sa však ku kamere, ktorá u tohto modelu s označením Xiaomi 12 pozostáva z troch snímačov. Hlavný snímač má 50mpx a ide o Sony IMX766. Dopĺňa ho 13mpx ultraširoký a 5mpx telefoto makro snímač. K perfektným denným aj nočným snímkam mu dopomáha AI, ktoré je na pokročilej úrovni. Selfie kameru v tomto prípade nájdeme 32-megapixelovú, smartfón je teda určený aj pre „selfie maniakov“. Za spomenutie stoja navyše duálne reproduktory od Harman Kardon s podporou Dolby Atmos či podpora najnovšej Wi-Fi 6E. A aby sa nám smartfón neprehrial v tej najnevhodnejšej situácii, model Xiaomi 12 nám ponúkne pokročilý chladiaci systém.

Xiaomi 12 event 1
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 12 so sebou prináša 4500mAh batériu s podporou 67W nabíjania. To dokáže smartfón nabiť do plnej kapacity už za 39 minút. Aby však neprichádzalo k predčasnej degradácii batérie, model so sebou prináša aj AdaptiveCharge, ktoré pri kapacite 80% nabitia nabíjanie spomalí a náš smartfón budeme tak môcť pokojne nabíjať aj v noci. Cena smartfónu bude začínať na úrovni 749 dolárov pre najnižšiu pamäťovú konfiguráciu.

Lacnejšou alternatívou k tomuto smartfónu bude identický model vo výbave s jedinou zmenou. Snapdragon 8 Gen 1 v prípade Xiaomi 12X nahradí lacnejší Snapdragon 870 a cena modelu bude štartovať na úrovni 649 dolárov.

Pro verzia pre náročnejších

Snapdragon 8 Gen 1 vieme nájsť tiež v lepšie vybavenom smartfóne, ktorým je v tomto prípade Xiaomi 12 Pro. Tento model so sebou však prináša o niečo väčšie telo a displej o veľkosti 6.73″. Jeho hlavnou prednosťou je najmä kamera, ktorá prichádza v zložení hlavný, telefoto a ultraširoký snímač. Čo je však zaujímavé, všetky tri snímače majú 50 megapixelov pre čo najlepšie snímky.

Teraz sa však zamerajme na 6.73″ 120Hz WQHD LTPO AMOLED displej, ktorý nájdeme u Xiaomi 12 Pro. Model rovnako ponúka Dolby Vision, HDR 10+ či 1500 nitov vo svetelnosti displeja. Jemnosť displeja je na úrovni 521ppi. Displej ochraňuje Corning Gorilla Glass Victus, teda ochrana, ktorú nájdeme aj v základnej verzii displeja. Vylepšenia sa dočkajú aj reproduktory, ktoré sú v tomto prípade v smartfóne 4 namiesto dvoch.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Xiaomi

V smartfóne ďalej nájdeme čip Surge P1, ktorý nám umožňuje využiť 120W HyperCharge nabíjanie pre 4600mAh batériu. Xiaomi 12 Pro v sebe má navyše ochranu pred prehriatím, aby sa nám náhodou nestalo, že toto nabíjanie degraduje batériu alebo príde k poškodeniu zariadenia. Bezdrôtové nabíjanie je u Pro verzie možné o výkone 50W rovnako ako u základného modelu. Cena u Xiaomi 12 Pro bude štartovať na úrovni 999 dolárov.

Xiaomi ďalej pre všetky modely prisľubuje 3 roky veľkých aktualizácií systému a 4 roky systémovej podpory. Smartfóny z radu Xiaomi 12 prichádzajú na náš trh so systémom Android 12 a nadstavbou MIUI 13.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre