Tieto problémy sú v Xiaomi smartfónoch najčastejšie: Pozrite sa na tipy, ako ich vyriešiť, prípadne sa im vyhnúť

Ako vyriešiť najčastejšie problémy Xiaomi smartfónov? A aké to vlastne sú? Pozrite sa na to spolu s nami a jednoducho ich vyriešte.

Xiaomi pokazeny smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Žiadne smartfóny nie sú bezchybné. Nech si kúpime akýkoľvek smartfón, vždy je tu riziko, že sa nám jednoducho poškodia a na vine nebudeme ani my sami. Môže ísť o akýkoľvek problém hardvéru či softvéru, za ktorý nebudeme môcť. Stáva sa to aj u Xiaomi a my sme tu od toho, aby sme sa pozreli na to, ktoré problémy sú úplne najčastejšie. Rovnako vám vďaka tipom od komunity Xiaomiui poradíme, ako tieto problémy vyriešiť. A ešte predtým ako sa nám niektorý z nich stane, sa im môžeme predsa len nejako vyhnúť. Pozrite sa s nami na prehľad toho, čo sa nám s Xiaomi smartfónami môže stať a ako tieto problémy riešiť.

Zasekávanie Xiaomi smartfónu

Jedným z celkom častých problémov je zasekávanie smartfónu či slabšia plynulosť zariadenia. Animácie nebežia ako majú? Nedá sa nám plynulo prepínať medzi aplikáciami? Možno ste sa s takouto situáciou už niekedy stretli. Pekným príkladom pre tento problém je aj model Mi 11, ktorý nám Xiaomi predstavilo v priebehu minulého roka. Problém sa však neukazuje hneď vo chvíli, kedy si model kúpime a začneme ho používať. Prvé problémy sa môžu objaviť až po mesiacoch používania, kedy smartfón nestíha. Áno, čipset Snapdragon 888 možno prináša vysoký výkon. V konečnom dôsledku však nemusí stíhať pamäť RAM. Treba však poukázať na to, že sa problém vyskytuje len v globálnej ROM, preto je teda veľmi pravdepodobné, že ide o systémový problém a nenarážame na nedostatok výkonu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 11
Zdroj: Xiaomi

Problémy s displejom

Niekoľko mesiacov dozadu sa viacero používateľov sťažovalo na viaceré problémy s displejom. Či už šlo o prípad tzv. ghost touch, kedy displej reagoval tak, ako keby sme niekde držali prst na displeji, no nebolo tomu tak. Alebo šlo o prípad zvláštnych škvŕn na displeji, čo sme registrovali napríklad u modelu Poco F3. Tieto problémy by sa však už nachádzať v smartfónoch nemali a Xiaomi by malo aktívne pracovať na ich odstránení či už softvérom alebo zabezpečiť, aby sa u nových modelov takéto nepríjemnosti nevyskytovali.

Problém so senzorom priblíženia u Xiaomi smartfónov

Keď už sme spomenuli displej, mali by sme sa zamerať i na senzor priblíženia, ktorý je samostatná kapitola. Tu sa stávalo, že počas hovoru naša obrazovka zhasla, no nechcela sa opätovne rozsvietiť. Naopak v iných prípadoch senzor priblíženia v niektorých Xiaomi modeloch nefungoval takmer vôbec a smartfóny nezhasli počas hovoru ani v prípade, že sme ich priblížili k nášmu uchu. Opäť však Xiaomi pracuje na odstránení tohto problému a u mnohých sa problém vyriešil vďaka softvérovej aktualizácii.

Smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 4G
Zdroj: YouTube (SmartphoneHrvatska)

Ďalšie bežné problémy

Jedným z bežných problémov u Xiaomi smartfónov je prehrievanie, ktoré sa však zvyčajne deje len u starších zariadení. Aj tak však treba dávať pozor na to, čo s naším zariadením robíme a rešpektovať kapacity nášho zariadenia. Nie každý smartfón má totiž dostatočný výkon na to, aby dokázal utiahnuť hranie náročnejších hier po dlhší čas ako je 30 minút. Ďalším problémov smartfónov môže byť aj nepresné meranie GPS, čo sa však dá jednoducho vyriešiť tak, že zapneme režim lietadlo a opäť ho vypneme. Náš Xiaomi by tak mal opäť lokalizovať presne.

Ako sa týmto problémom vyhnúť?

Určite vás zaujíma, ako sa problémom v Xiaomi smartfónoch vyhnúť, prípadne ako ich riešiť. Máme tu k tomu viacero tipov, ktoré by sme mali nasledovať ak máme podozrenie, že niečo môže byť v neporiadku.

  1. Odstráňte zo smartfónu aplikácie ktoré nepoužívate.
  2. Majte svoj Xiaomi vždy aktualizovaný na najnovšiu verziu systému.
  3. Nenechajte veľa aplikácií aktívne bežať na pozadí.
  4. Odstráňte cache vášho Xiaomi predtým, ako začnete hrať náročnejšiu hru. Prípadne reštartujte váš smartfón. Následne dôjde k premazaniu cache pamäte a zároveň k reštartovaniu všetkých procesov.
  5. Spravte si pauzu medzi robením náročnejších úloh. Rovnako nevystavujte váš telefón vysokým teplotám.
  6. Majte vaše Xiaomi čisté a nedržte v ňom zbytočné súbory a aplikácie ktoré nevyužívate.
  7. Kúpte si radšej Xiaomi, nie lacnejšie Redmi či Poco. Xiaomi smartfóny vydržia spravidla viac.

Registrujete vo svojom smartfóne nejaké problémy? A ako ste ich riešili? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre