Séria Samsung Galaxy S21 nepodporuje plynulé aktualizácie systému Android

Rýchlejšie aktualizácie operačného systému bez dlhého reštartovania a inštalácie? Majitelia série Galaxy S21 sa zrejme nepotešia

Samsung Galaxy S21
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Už pred príchodom mobilného operačného systému Android 11 bolo jasné, že nová verzia príde na trh so zásadnými zmenami, ktoré by mali na všetkých smartfónoch s týmto operačným systémom zabezpečiť rýchle a bezproblémové aktualizácie operačného systému. Práve dokument CDD (Android 11 Compatibility Definition Document) obsahoval bod, v ktorom boli plynulé aktualizácie podmienkou pre každý smartfón s novým Androidom 11. Po roku od prvotného zverejnenia však spoločnosť Google zrejme od tohto bodu ustúpila, pričom prvým známym prípadom, ktorý sa pôvodnej verzie dokumentu nebude držať, je práve len nedávno predstavená séria Samsung Galaxy S21.

Čo sú to plynulé aktualizácie?

Pojem plynulé aktualizácie sa v operačnom systéme Android spomína už zhruba od roku 2016. Plynulé, či bezproblémové aktualizácie sa dajú aplikovať hneď niekoľkými spôsobmi, no najčastejším z nich je práve podpora virtuálnych A/B systémových oddielov. V skratke ide o to, že systém počas normálneho používania na pozadí nainštaluje systémovú aktualizáciu pričom vytvorí „systémovú kópiu“, z ktorej po reštarte smartfónu načíta aktualizovaný systém. Vďaka tomu je aktualizovanie nie len omnoho rýchlejšie (z pohľadu samotného používateľa), ale zároveň zabezpečuje aj väčšiu stabilitu pri inštalovaní nových aktualizácií. V prípade problémov s aktualizáciou je totižto stále k dispozícii aj „pôvodná verzia systému“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
android 11 plynule aktualizacie
Zdroj: AndroidPolice

Funkciu plynulých aktualizácií už niekoľko rokov podporujú smartfóny od výrobcov ako Google, Motorola, OnePlus či LG, no spoločnosť Samsung ju doteraz neimplementovala. Používatelia Samsung smartfónov tak aj teraz, ako aj v budúcnosti zrejme musia reštartovať ich zariadenie a následne čakať niekoľko minút pri pozeraní sa na samotný systémový bootloader. Pochopiteľne, v prípade nočných aktualizácií si proces aktualizovania ani nevšimnete, no stále ide o pomerne nenáročnú funkciu, ktorá ani nevyžaduje dodatočné úložisko.

Vlajkové smartfóny postrádajúce základnú funkciu

Pre majiteľov budúcich smartfónov z vlajkovej série Galaxy S21 od spoločnosti Samsung to znamená teda jediné. V najbližšej dobe nemôžu počítať s tým, že by bolo možné ich zariadenia aktualizovať bez nutnosti v niektorých prípadoch časovo náročnej inštalácie, kedy je telefón nepoužiteľný.

Zdroj: AndroidPolice

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre