Šéf Huaweiu sľubuje ďalšie inovácie a to aj napriek nepriaznivej situácii

Pre Huawei sú aj naďalej prioritou „číslo 1“ inovácie

Huawei Mate 40_predstavenie_Yu Chengdong
Zdroj: YouTube (Huawei)

Pár dní dozadu sme mohli byť svedkami predstavenia novej produktovej rady smartfónov Mate 40, ktorá v pozitívnom slova zmysle prekvapila vo viacerých oblastiach. Od procesora Kirin 9000, ktorý je vyrobený 5nm výrobným procesom, až po kameru zariadenia, ktorá aktuálne nemá konkurenciu.

Spoločnosti Huawei sa podarilo predstaviť zariadenia, ktoré majú vo viacerých smeroch prívlastok „najlepší“, a to aj napriek nepriaznivej situácii v súvislosti so sankciami zo strany Huawei. Mnohí dokonca tvrdili, že spoločnosti Huawei „došli náboje“, a jednoducho nebude schopnou predstaviť zariadenia toho najvyššieho ranku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Inovácie sú aj naďalej našou prioritou“

Šéf spoločnosti Huawei, Yu Chengdong  prezradil, že aj naďalej budú prinášať inovácie, hoci aktuálna situácia im nepraje. Na tému upozorňuje portál news.mydrivers.com.

„Spoločnosť Huawei je vo veľmi zložitom období a prechádza tretím kolom obmedzení zo strany vlády USA, ktoré je mimoriadne nespravodlivé, a ktoré postavilo spoločnosť Huawei do zložitej situácie,“ uviedol Yu.

Yu však ďalej hovoril aj o výzvach, ktoré ich čakajú v najbližšej budúcnosti. Konkrétne hovoril o dôležitosti inovácií, ktoré sú pre nich aj naďalej prioritou „číslo 1“.

„Pre spoločnosť Huawei, bez ohľadu na to, aká zložitá môže byť situácia, sa zaväzujeme k neustálej technologickej inovácii, aby sme zákazníkom priniesli najlepšie technológie a inovácie, zlepšili životy ľudí a zvýšili produktivitu všetkých,..“

V súčasnosti najväčším problémom spoločnosti je nedostatok procesorov, ktoré nemôže odoberať od spoločnosti TSMC, ktorá bola hlavným dodávateľom procesorov Kirin. Obmedzenia nabrali účinnosť 15. septembra. Hoci niekoľko dní dozadu obehla svet informácia, že SMIC, najväčší čínsky výrobca procesorov finišuje práce na novej generácii procesorov, ktoré by teoreticky mohli byť pre Huawei čiastočným vykúpením, tak aj napriek tomu spoločnosť nemá stále vyhraté. Dôvodom je, že SMIC napreduje vo vývoji procesorov vyrobených 7nm technológiou, avšak v súčasnosti sa do popredia tlačia procesory vyrobené 5nm technológiou. Inými slovami, SMIC môže byť „záchranou“ len pre segment strednej triedy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre