Vývojár priniesol aplikáciu, ktorá nainštaluje Mobilné služby Google aj do nepodporovaných zariadení Huawei

Pomocou aplikácie Googlefier je možné nainštalovať Mobilné služby Google do Huawei a Honor zariadení

Huawei a Google
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Bez ohľadu na to, čo si myslíme o sankciách zo strany USA voči spoločnosti Huawei, tak mnohým používateľom tieto obmedzenia znepríjemňujú život. Hlavne v prípade nových zariadení, kde chýba množstvo aplikácií, a to aj napriek tomu, že existuje mnoho alternatívnych obchodov s aplikáciami.

Aplikácia Googlefier vám vyrieši problémy

Známy portál xda-developers.com poukazuje na aplikáciu Googlefier, pomocou ktorej je možné nainštalovať Mobilné služby Google (GSM) do nepodporovaných Huawei zariadení. Autor aplikácie konkrétne píše:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Googlefier je jednoduchý nástroj navrhnutý tak, aby vám pomohol nainštalovať GMS na vaše zariadenie Huawei / Honor“

huawei instalacia Mobilnych sluzieb Google
Zdroj: forum.xda-developers.com

Autorom tejto aplikácie je používateľ fóra xda-develepores.com, XDA bender_007, ktorý hovorí, že pomocou tejto aplikácie je možné nainštalovať Mobilné služby Google do zariadení Huawei a Honor s verziou EMUI 10 / EMUI 10.1, resp. staršou verziou. Inými slovami, do smartfónov s EMUI 11 zatiaľ Mobilné služby Google touto cestou nie je možné nainštalovať. Okrem iného zverejnil aj inštruktážne video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

V prípade, ak by ste chceli vyskúšať inštaláciu GSM, tak je potrebné stiahnuť si inštalačný balíček z portálu xda-developers.com. Následne si v smartfóne povoľte inštaláciu aplikácií z tretích strán a otvorte inštalačný súbor s koncovkou .apk ktorý má približne 150MB. V priebehu 5-6 minút následne môžete krok za krokom nainštalovať GSM.  Autor aplikácie zároveň odporúča, aby ste si spravili zálohu vašich dát, a aby ste pomocou inštalácie GSM spravili aj továrenské reštartovanie zariadenia.

Zároveň vám dávame do pozornosti, že inštaláciu GSM prostredníctvom tejto aplikácie robíte na vlastné riziko! Okrem iného musíme dodať, že Google v minulosti varoval používateľov, aby si Google a služby aplikácie neinštalovali na nelicencované zariadenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre