Mi Band náramky by mohli dostať novú a veľmi užitočnú funkciu, ktorú ocenia mnohí z nás

Kód v aplikácii Mi Fit odhaľuje, že Mi Band náramky budú schopné v budúcnosti merať telesnú teplotu

Mi Band naramok meranie telesnej teploty
Zdroj: Vosveteit.sk

Niekoľko týždňov dozadu sa objavili v aplikácii Mi Fit známky po kóde, ktorý naznačoval, že Xiaomi pracuje na prinesení funkcie merania telesnej teploty. Najnovšie portál androidtr.es poukazuje na prvé náhľady z rozhrania aplikácie, ktoré sa podarilo „vytiahnuť“ z aplikácie.

cast zdrojoveho kodu_mi band naramok meranie teploty
Zdroj: androidtr.es

Mi Band budú schopné odmerať telesnú teplotu

Ako môžete vidieť nižšie, tak Mi Band náramky by mali dostať podporu novej funkcie. Ide konkrétne o možnosť merania telesnej teploty. Ide o obzvlášť užitočnú funkciu v týchto časoch. V popise funkcie  nižšie sa konkrétne píše:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Telesná teplota je výsledkom metabolizmu tela a je jedným zo najdôležitejších ukazovateľov životne dôležitých znakov. Telesná teplota je zvyčajne medzi 36,0 Celzia stupňami až 37,2 Celzia stupňami (96,8 °F – 99,0 °F). Ak je príliš vysoká, alebo príliš nízka, môžete pociťovať nepohodlie… Rozsah merania tohto zariadenia je 35 Celzia stupňa až 42 Celzia stupňa. (95 °F – 107,6 °F)“ .

Mi Band funkcia merania teploty tela
Zdroj: androidtr.es

Portál ďalej dodáva, že na základe analýzy zdrojového kódu, funkcia by nemala byť exkluzívne dostupnou len pre najnovší model Mi Band náramku, ale aj pre 4., a 3. a dokonca aj 2. generáciu náramkov. Funkcia by mala byť okrem iného schopnou monitorovať telesnú teplotu aj pri rôznych športových aktivitách. V každom prípade ide však o užitočnú funkciu, ktorá v dnešnej pandemickej dobe môže byť nápomocnou pri včasnej identifikácii možnej nákazy.

V súčasnosti však nevieme presne povedať kedy funkcia bude sprístupnenou pre širokú verejnosť. Možno však očakávať, že sa tak stane v priebehu najbližších týždňov až mesiacov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre