Satya Nadella začal rozpredávať svoje akcie Microsoftu. Neverí už v úspech spoločnosti alebo je za tým niečo iné?

Cena akcií spoločnosti Microsoft za posledné roky výrazne stúpla a momentálne je na historickom maxime. Každý vlastník akcií by ich v tomto momente zrejme predal, no čo ak takto postupuje aj samotný generálny riaditeľ danej spoločnosti? Ide o naozaj čudný postup riaditeľa tak obrovskej svetovej spoločnosti, no za celým rozpredajom akcii stojí niečo úplne iné a nie „nevera“ v potencionálny úspech spoločnosti.

Satya Nadella sa svojich akcii zbaví postupne

CEO spoločnosti Microsoft dokopy vlastní až 328 000 akcií v hodnote až 35,9 miliónov dolárov. Satya Nadella sa ale nehodlá zbaviť úplne celého podielu v spoločnosti. I keď sa ich odpredaj už začal, Satya Nadella plánuje vytvorenie pravidelného predajného plánu, vďaka ktorému by došlo k postupnému predávaniu akcií spoločnosti Microsoft. Celkovo sa tak Nadella zbaví necelej polovice jeho terajších akcií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kameňom úrazu je nové finančné plánovanie

I keď Satya Nadella nie je zrovna populárny medzi fanúšikmi Microsoftu, tentokrát nie je na vine on, ale nové finančné plánovanie spoločnosti. Microsoft túto problematiku objasňuje v najnovšom vyhlásení:

„Dnešné zverejňovanie akcií bolo určené na osobné finančné plánovanie a diverzifikáciu. Satya Nadella je odhodlaný pokračovať v úspechu spoločnosti a jeho podiely výrazne presahujú požiadavky na držbu stanovené správnou radou spoločnosti Microsoft.“

Nejedná sa ale o prvýkrát, kedy sa Satya Nadella zbavuje svojich podielov v spoločnosti. Podobné konanie sme mohli sledovať už pred dvoma rokmi, kedy samotný riaditeľ vyčlenil 143 000 akcií na predaj, v celkovej hodnote 8,3 milióna dolárov. Žiaľ momentálne ani len netušíme, prečo tak konal a či v tej dobe v úspech spoločnosti naozaj veril. Určite treba poznamenať, že jednoznačne prišiel o nemalý balík peňazí, keďže hodnota akcií Microsoftu sa od tej doby takmer zdvojnásobila.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre