Xiaomi oficiálne predstavilo svoju dcérsku spoločnosť POCO + prvé video pripravovaného smartfónu Pocophone F1

Xiaomi PocoPhone 1 balenie_1
Zdroj: xiaomitoday.com

Len pred niekoľkými dňami sme Vám prostredníctvom nových odhalených fotografií predstavili pripravovaný smartfón s označením Pocophone F1, pôvodne od spoločnosti Xiaomi. Oficiálne sa ale nebude jednať o nový smartfón pod značkou Xiaomi, ale pôjde o výrobok dcérskej spoločnosti POCO, ktorá bude zo začiatku vyrábať smartfóny primárne pre Indiu a okolie.

Oficiálne predstavenie podznačky POCO

Spoločnosť Xiaomi svoju „podznačku“ POCO predstavila len pred niekoľkými dňami prostredníctvom viacerých statusov na sociálnej sieti Twitter. Ako prvý o novej značke informoval Jai Mani, produktový riaditeľ novej spoločnosti Poco.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hlavnou náplňou spoločnosť POCO, má byť vytváranie smartfónov s vysokým výkonom na úrovni vlajkových lodí, no len v úplne odlišnej cenovej kategórii. Konkurovať chce hlavne značke OnePlus, ktorá sa v končinách Indie a celej Ázie presadila naozaj extrémne rýchlo. Vlnu úspechu výkonných, no zároveň lacných smartfónov chce zožať aj Xiaomi a smartfón Pocophone F1 má výkonnostne predčiť konkurentov od OnePlus, no jeho cena má byť ešte nižšia.

Pred niekoľkými dňami sme Vám priniesli prvé fotografie a detailné špecifikácie pripravovaného smartfónu Pocophone F1. Tentokrát sa na internete objavilo ale aj prvé unboxing video nového smartfónu, ktorý má konkurovať najdrahším vlajkovým lodiam. Smartfón vyzerá na prvý pohľad naozaj dobre a podobne je na tom aj z hľadiska hardvérovej výbavy. Jeho niektoré súčasti avšak nie sú na modernú dobu vlajkových lodí dostatočné.

Vlna kritiky ešte pred oficiálnym predstavením

Na internete sa takmer okamžite spustila vlna kritiky, ktorá smartfón zdiskreditovala ešte pred jeho oficiálnym predstavením. Fanúšikovia značky Xiaomi upozorňujú na to, že smartfón nebude vybavený AMOLED displejom, ktorý je pri vlajkových lodiach zrejme minimálnou požiadavkou používateľov. Smartfón taktiež nedisponuje príliš dobrým fotoaparátom, čo mu určite do kariet nenahráva. Smartfón ale z celkového hľadiska vyzerá naozaj sľubne a v prípade, že príde s naozaj nízkou cenovkou, nemôžeme vylúčiť jeho obrovský úspech v Indii a ázijských krajinách.

Zdroj: pocketnow.com, úvodný obrázok (xiaomitoday.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre