Windows Mobile používatelia nemajú dôvod na radosť. UI Facebooku cez Microsoft Edge sa výrazne zhoršilo

facebook up down button nova funkcia facebook
Zdroj: vlastný

Facebook aplikácia pre Windows Mobile zariadenia nefunguje tak ako by si mnohí používatelia predstavovali. Pri porovnaní s aplikáciami z konkurenčných platforiem sa jedná priam o katastrofálny zážitok z používania – neskoré reakcie, výrazne dlhšia doba načítania obsahu a takto by sme mohli pokračovať. Alternatívnym riešením bolo využívanie mobilnej verzie Facebooku cez internetový prehliadač. Najnovšie však aj túto alternatívu možno zaradiť do kategórie pre veľmi „trpezlivých“. Dôvodom je, že internetový prehliadač Microsoft Edge nepodporuje Facebook ako doposiaľ.

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie tak majiteľov Windows Mobile zariadení postretlo v týchto dňoch veľmi nemilé prekvapenie keď navštívili stránky Facebooku prostredníctvom internetového prehliadača Microsoft Edge. Automaticky totiž boli presmerovaní na adresu mbasic.facebook.com, ktorá je určená primárne pre tie najmenej výkonné zariadenia na trhu (prevažne pre zariadenia z rozvojových krajín).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Facebook pre Windows Mobile Microsoft Edge
Zdroj: WindowsLatest.com

Ako môžete  vyššie vidieť tak sa jedná skutočne o výrazný zásah do rozhrania Facebooku, ktorý viac menej nedbá už na UI, ale sústreďuje sa skôr na funkčnosť jednotlivých funkcionalít ako na priateľské používateľské rozhranie.

Hoci Microsoft oficiálne oznámil koniec podpory Windows Mobile, ktorá sa pomaly, ale isto blíži ku koncu tak aj napriek tomu vývojári Microsoftu dali v rámci oficiálneho fóra prísľub, že sa týmto problémom budú zaoberať. V každom prípade pre mnohých toto môže posledný „klinec do rakvy“, ktorý ich motivuje k vystriedaniu operačného systému za iný.

Zdroj: WindowsLatest.com, Microsoft fórum, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre