Technológie

Satya Nadella tvrdí, že roboty a umelá inteligencia nikdy nenahradia ľudí na pracovných pozíciách

Asi nikto nám nebude oponovať keď povieme, že umelá inteligencia je zrejme našou budúcnosťou a jej vývoj ide takmer nezastaviteľnou rýchlosťou vopred. Niejedenkrát na tému zaznelo v posledných mesiacoch viacero myšlienok, ktoré túto technológiu podporujú a chcú ju využiť vo všetkých oblastiach, ale na druhú stranu existujú aj ľudia, ktorí sa umelej inteligencie obávajú a podľa nich môže spôsobiť celému ľudstvu naozaj veľké problémy. Umelá inteligencia spoločne s celým robotickým svetom nenaháňa hrôzu iba pri myšlienke, že by sa mohla „zmocniť“ celého sveta a samovoľne ovplyvňovať veľké spoločnosti, ale aj z pohľadu, že by príliš veľká automatizácia odstránila obrovský počet pracovných miest vo fabrikách. Ku tejto problematike sa už vyjadrilo niekoľko svetových osobností a najnovšie sa k nim pridáva aj samotný CEO Microsoftu, Satya Nadella.

Umelá inteligencia nám bude nápomocná

Kontroverzný generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft v rozhovore pre Telegram uviedol hneď niekoľko zásadných myšlienok. Satya Nadella je celkom priklonený ku umelej inteligencii a celému robotickému svetu a jej budúcnosť nevidí tak čierno, ako napríklad Elon Musk. Podľa Nadellu dokáže umelá inteligencia bezproblémovo spolupracovať s ľuďmi, a podobne sú na tom aj roboty. Tie podľa neho nikdy úplne nenahradia ľudskú zložku práce vo veľkých spoločnostiach a netreba sa ich vôbec obávať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Plány Satya Nadellu do budúcnosti

Plánom Satya Nadellu je, aby sa v budúcom roku viedlo viac dialógov o etike a princípoch, ktoré môžeme využiť s inžiniermi a spoločnosťami, ktoré budujú AI. Voľby Microsoftu a iných spoločností, by nemali smerovať ku vytvoreniu systémov s chybami a výchylkami, ktoré by mohli byť nebezpečné. To je podľa šéfa Microsoftu jeden z hlavných bodov, na ktorých musí Microsoft zapracovať. Samozrejme, nemôžme očakávať dokonalé systémy, keďže nejaké malé odchýlky sa v systémoch jednoducho odstrániť nedajú, no podľa Microsoftu by sa mala spoločnosť snažiť najlepšie, ako dokáže.

Podľa správy spoločnosti MIT, pracuje spoločnosť Microsoft na automatizácii identifikácie odchýliek a chýb v rôznych algoritmoch umelej inteligencie. Vďaka rozhovoru pre Telegram konečne vieme, aké sú priame zámery Satya Nadellu v budúcnosti. Chce naďalej podporovať umelú inteligenciu, robotiku a cloud, pričom všetky 3 aspekty majú pomáhať práve ľuďom, či už zamestnancom alebo práve zákazníkom Microsoftu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close