APLIKÁCIE A HRY

A je to tu! PUBG Corp. žaluje Epic Games za to, že prevzalo niektoré nápady a použila ich v hre Fortnite

PUBG Corporation, spoločnosť, ktorá stojí za populárnou battle-royale hrou PlayerUnknown’s Battlegrounds, sa po viac ako pol roku rozhodla zažalovať konkurenčné štúdio Epic Games, ktoré zase stojí za ešte populárnejšou hrou Fortnite. Takéto opletačky sú vo svete hier celkom bežné, no zatiaľ nevieme, na čo presne podala PUBG Corp. žalobu. Za zmienku ale určite stojí fakt, že obe spoločnosti proti sebe bojujú už viac ako pol roka, od samotného vydania hry Fortnite, no Fortnite si za tento krátky časový úsek uchmatol množstvo hráčov zo spomínaného PUBG, čo určite vzťahom medzi spoločnosťami nepomohlo. Tak ako to teda je, prečo sa spoločnosti nemajú tak radi a čo môže byť príčinou konfliktu?

Podaný bol súdny príkaz týkajúci sa porušenia autorských práv

O tejto informácií informoval ako prvý denník The Korea Times, ktorý uvádza, že spoločnosť PUBG Corp. podala žalobu v krajine svojho sídla, čiže v Južnej Kórei. Zástupca spoločnosti PUBG Corp. povedal, že podali súdny príkaz týkajúci sa porušenia autorských práv, práve proti spoločnosti Epic Games. Výraz „autorské práva“ je vo svete hier naozaj rozsiahli a nikto nevie, čo si máme pod touto žalobou predstavovať. Možností je hneď niekoľko.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Možné príčiny konfliktu medzi spoločnosťami

PUBG Corp. by mohla Epic Games žalovať aj za samotný koncept hry battle-royale, na ktorej úspechu sa zviezol aj Fortnite. Táto hra ale existovala ešte pred samotným zrodom tohto herného „režimu“ a spoločnosť Epic Games chcela takýto herný režim predstaviť už v dávnej minulosti. PUBG Corp. by si v tomto prípade samo protirečilo, keďže už pred samotným PUBG existovali hry ako H1Z1, ktorá s battle-royale režimom prišla ako prvá. Tento konflikt môžeme v tomto prípade úplne zavrhnúť. Čo nám zostáva ďalej?

Príčinou môžu byť aj jednotlivé zložky hry

Ďalej nám zostávajú viaceré aspekty, napríklad ako podobné zbrane, gameplay, alebo ostatné predmety v hre. Pri ale čo i len menšom zamyslení hneď prídeme na to, že battle-royale hry sa budú podobať vždy, či už samotnými zbraňami, alebo herným štýlom. Je to takmer to isté, ako spory medzi niektorými strielačkami alebo stratégiami. Niektoré aspekty proste využiť musíte, aj keď sa to druhej spoločnosti nepozdáva. Ináč sa to jednoducho urobiť nedá.

Podľa nás sa jedná o celkom neopodstatnený konflikt medzi spoločnosťami, keďže Fortnite priniesol množstvo nových prvkov, ktoré prilákali hráčov hry PUBG a herný štýl battle-royale hier presunuli na úplne iný level. Veľkou zaujímavosťou je aj to, že nad oboma spoločnosťami stojí čínska nadnárodná investičná spoločnosť Tencent, ktorej by takýto spor zrejme neublížil, no určite by jej renomé nevylepšil. O budúcom vývoji celého konfliktu vás budeme určite informovať.

Zdroj: koreatimes.co.kr, úvodný obrázok (Youtube – GameSpot)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close