Samsung smartfóny majú funkciu, ktorá dokáže zvýšiť kvalitu fotografie. Pozrite sa, kde ju nájdete

Samsung dokáže zvýšiť kvalitu nevydarenej fotografie.

ako zvysit kvalitu fotografie_titulka
Zdroj: Vosveteit.sk

Naše smartfóny sú z roka na rok chytrejšie. Vďaka tomu ich vieme využiť za rôznym účelom, no jedným z tých najčastejších je fotografovanie. Býva pravidlom, že drahšie zariadenia sú schopné vytvoriť aj kvalitnejšie fotografie, no nie vždy sa to podarí. Najčastejšie nekvalitnú snímku zachytíme v tej najnevhodnejšej chvíli. Napríklad, keď sa snažíme zachytiť nejaký neopakovateľný moment. Čo ak by sme vám ale povedali, že ak zachytíte takúto snímku v nedostatočnej kvalite, tak je ešte šanca, že ju môžete opraviť? Presne na takúto funkciu vás chceme upozorniť.

Ako sme už v úvode naznačili, zvyčajne sa fotografia pokazí v prípade, keď nemáte už šancu urobiť druhú snímku. No ak máte telefón značky Samsung, tak je veľká šanca, že sa vám ju podarí opraviť, aby bola kvalitnejšia. Umožňuje to funkcia poháňaná umelou inteligenciou, ktorú nájdeme v galérii telefónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako opraviť pokazenú fotografiu?

Ak máte v telefóne rozmazané fotografie alebo fotky, ktoré ste zachytili napríklad pri slabom svetle, tak nemusíte sťahovať ďalšie aplikácie do zariadenia, aby ste ich vylepšili alebo opravili. Poďme sa pozrieť na cestu, ako sa k tejto funkcii dostanete. Nezaberie vám to viac ako niekoľko desiatok sekúnd.

Začnime tým, že si otvoríte aplikáciu Galéria. Nezabudnite, funkcia je dostupnou v predinštalovanej aplikácii Galéria od Samsungu. Teraz v zozname fotografií vyhľadajte snímku, ktorú chcete vylepšiť, resp. opraviť. V ďalšom kroku ju otvorte.

Práve ste na pol ceste k tomu, aby ste vylepšili kvalitu fotografie. Ako ste vybrali snímku, ktorú chcete opraviť, tak kliknite na možnosť troch bodiek v pravom spodnom rohu. Otvorí sa vám ponuka, ako môžete vidieť na druhej snímke nižšie. Z nej vyberte možnosť Zvýšiť kvalitu fotografie.

Ako kliknete na možnosť Zvýšiť kvalitu fotografie, tak začne pracovať algoritmus. V závislosti od výkonu vášho zariadenia, to môže trvať od niekoľko pár sekúnd až po minútu, kým algoritmus vylepší kvalitu snímky. Algoritmus môže napríklad zosvetliť tmavé miesta, vyplniť snímku ďalšími pixelmi, aby nebola tak rozmazaná a podobne. Následne vám zobrazí fotografiu s posuvníkom, pomocou ktorého môžete porovnať pôvodnú fotografiu s novou. Ak sa vám vylepšená snímka bude páčiť, tak ju samozrejme samozrejme uložiť, prípadne zdieľať.

Poznali ste túto funkciu vášho Samsung smartfónu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach. Prípadne, ak poznáte aj vy iné a málo známo funkcie, ktoré stoja za spomenutie, budeme radi, ak nám ich dáte do pozornosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre