Samsung sa údajne v Európe chystá opäť rozlišovať smartfóny od tých v ďalších krajinách: Je návrat Exynosu na spadnutie?!

Aktuálne úniky poukazujú na to, že by Samsung v sérii Galaxy S24 opäť ponúkol dve verzie smartfónov. V Európe by sa tak objavil čipset Exynos.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Juhokórejská spoločnosť Samsung je stálym výrobcom smartfónov aj inej elektroniky nielen na našom trhu. Fanúšikovia tejto spoločnosti pritom určite vedia, že smartfóny z jej dielne prichádzali v minulosti na trh v dvoch podobách, teda minimálne tie, ktoré spadajú do vlajkovej série. Do Európy pritom prichádzali smartfóny s čipsetom Exynos, ktorý sa zvyčajne klasifikoval ako menej výkonný v porovnaní s čipsetmi Snapdragon. A práve Snapdragony prichádzali na zvyšné svetové trhy, čím boli európski používatelia znevýhodnení. Tento rok však nastala zmena a aj do Európy prišli modely zo série Galaxy S23 s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2. Ako nás však informuje portál androidpolice.com, návrat Exynosov je pravdepodobne blízko.

Vráti Samsung do Európy Exynos?

Keď Samsung vo februári priniesol na trh modely zo série Galaxy S23, všetci fanúšikovia vrátane tých v Európe boli nadšení. Dôvodom bolo to, že modely ponúkli prémiový čipset Snapdragon 8 Gen 2 s vyšším taktom, ktorý bol vyrobený špeciálne pre modely z tejto série. Keďže ale juhokórejský gigant vsadil na tieto čipsety, tak sme očakávali, že Snapdragony v Európe budeme môcť stretávať častejšie. Nasvedčovala tomu aj dohoda medzi spoločnosťami Samsung a Qualcomm o tom, že modely so Snapdragonom budú jedinou verziou vlajkových lodí na trhu počas najbližších rokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s23+ Displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Samsung si mal týmto krokom zaistiť čas na to, aby dokázal vylepšiť svoje Exynosy a nakoniec prišli na trh ešte výkonnejšie ako Snapdragony. Teraz sa ale zdá, že populárny výrobca smartfónov zaraďuje spiatočku a pre sériu Galaxy S24 opäť zvolí cestu dvojakých modelov. A podľa Samsungu je ideálnym trhom pre testovanie nového čipsetu zo série Exynos práve región Európy. Čo by to teda znamenalo pre nás? Séria Galaxy S24 by prišla aj na Slovensko s novým Exynosom namiesto vlajkového Snapdragonu 8 Gen 3.

Exynos dominuje aj v lacnejších smartfónoch

Aj keď sme tento rok sériu Galaxy S23 mohli na trhu stretnúť s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy, tak väčšina lacnejších modelov siahla práve po Exynose. Dôkazom je aj populárny Samsung Galaxy A54 s čipsetom Exynos 1380. Juhokórejský gigant tak stále pracuje na vývoji svojich vlastných čipsetov a snaží sa ich testovať aj v nižších triedach telefónov. Okrem iného sa chystá aj predstavenie modelu Galaxy S23 FE. Ten by mal podľa aktuálnych informácií vsadiť na Exynos 2200.

Samsung Galaxy S23 Ultra kamerovy modul_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Aktuálne nevieme informáciu o nasadení čipsetov z radu Exynos potvrdiť a ani vyvrátiť. Viaceré zdroje však aktuálne poukazujú na to, že by sa Samsung mohol vrátiť k svojim čipsetom namiesto tých, ktoré využívajú od Qualcommu. Bližšie informácie sa pravdepodobne dozvieme o niekoľko týždňov, keď začne výrobca tieto modely testovať a certifikovať.

Boli by ste za to, aby Samsung vrátil späť čipsety zo série Exynos? Alebo by ste radšej v sérii Galaxy S24 videli nový Snapdragon 8 Gen 3? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre