Samsung prináša vyjadrenie k úprave snímok so 100-násobným zoomom pomocou AI: Ako to teda je?!

Smartfóny od spoločnosti Samsung mali údajne výrazne upravovať snímky mesiaca pomocou funkcie Space Zoom. Pozrite sa na vyjadrenie výrobcu.

Samsung priklasovanie fotiek mesiaca
Zdroj: Vosveteit.sk a unsplash.com (CHUTTERSNAP)

Horúcou témou posledných dní je nepochybne úprava fotiek pomocou funkcie Space Zoom, ktorú ponúka spoločnosť Samsung pre svoje prémiové modely. Ide o vytváranie snímok pomocou 100-násobného priblíženia, pri ktorom môžeme fotiť napríklad snímky mesiaca alebo podobne. Niektorí používatelia sa však na sociálnych sieťach začali sťažovať, že tieto snímky nie sú reálne a výrobca telefónov ich upravuje pomocou AI. Teraz sa k celej situácii vyjadrila aj sama spoločnosť, ktorá tieto telefóny vyrába a objasňuje, ako vlastne Space Zoom funguje. Toto vyjadrenie nám prináša portál androidauthority.com a my ho v našom článku sprostredkujeme vám. Ako sa teda juhokórejský gigant postavil k tejto kauze? Pozrite sa na to spolu s nami!

Samsung vyvracia tvrdenia používateľov

Funkciou Space Zoom sú zvyčajne vybavené len prémiové modely spoločnosti, pričom prvým smartfónom s touto možnosťou bol Galaxy S20 Ultra. Problém nereálnych snímok mesiaca sa však týka aj novopredstaveného Galaxy S23 Ultra, pričom všetky tieto modely nie sú úplne najlacnejšími hračkami. Používatelia týchto smartfónov z dielne spoločnosti Samsung tvrdili, že snímky mesiaca sa pomocou AI prikrášľujú a na originálne rozmazané snímky sa pridávajú ďalšie vrstvy. Tie majú byť z obrovskej zbierky snímok mesiaca, ktorými AI disponuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S23 Ultra kamerovy modul
Zdroj: Vosveteit.sk

V konečnom dôsledku má prísť k vrstveniu rôznych snímok, čo spôsobí, že výsledok je nereálny. Na originálne snímky mesiaca sa teda môžu pridať aj krátery či iné znaky, ktoré sa na mesiaci v skutočnosti nenachádzajú. To viacerých používateľov zaskočilo a táto kauza sa stala v posledných dňoch virálnou. Teraz sa ale konečne dostávame k oficiálnemu vyjadreniu výrobcu, ktorý nám prezrádza, ako to s funkciou Space Zoom vlastne je. A je teda logické, že Samsung tvrdenia používateľov popiera.

Takto sa výrobca ku kauze vyjadril

Ak by sa informácie o prikrášľovnaní snímok potvrdili, reputácia spoločnosti by sa mohla výrazne poškodiť. Problémom by totiž bola netransparentná komunikácia so zákazníkmi, ktorí by boli zavádzaní nepravdivými informáciami. Je pochopiteľné, že 100-násobné priblíženie môže pôsobiť lákavo a používatelia smartfónov sa naň dokážu pomerne dobre nalákať. Samsung však teraz prináša objasnenie situácie, ktoré možno niekoho poteší a niekoho zasa môže pohoršiť. Na vyjadrenie sa môžete pozrieť nižšie.

Keď používateľ odfotí mesiac, technológia optimalizácie scény založená na AI rozpozná mesiac ako hlavný objekt a nasníma viacero záberov pre kompozíciu viacerých snímok, po ktorých AI vylepší detaily kvality obrazu a farieb. Neaplikuje na fotografiu žiadne prekrytie obrázka.

Samsung teda informácie o prikrášľovaní snímok do nereálnych rozmerov popiera. Neostáva nám teda nič iné ako spoločnosti dôverovať a veriť tomu, že snímky sú realistické.

Potešilo vás vyjadrenie Samsungu? Alebo si myslíte, že k výraznej úprave snímok aj tak prichádza? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre