ANDROIDSamsungSpravodajstvo

Samsung predlžuje softwarovú podporu pre vybrané modely smartfónov z rady Galaxy A

Samsung ponúkne dlhšiu softwarovú podporu pre nové zariadenia.

Pri kúpe nového smartfónu sa okrem špecifikácií a vlastností zariadenia, častokrát pozeráme aj na software. V spojitosti so aktuálnosťou softwaru, dôležitú úlohu zohráva dĺžka softwarovej podpory zo strany výrobcu.  Dôvodom je, že okrem nových funkcií, aktualizácie prinášajú aj bezpečnostné záplaty, vďaka ktorým sa môžeme chrániť voči prípadným útokom hackerov.

Samsung predlžuje softwarovú podporu pre vybrané smartfóny z produktovej rady Galaxy A

V minulosti, spoločnosť Samsung niekoľkokrát už predĺžila softwarovú podporu pre vybrané produktové rady smartfónov. Išlo napríklad o 3 veľké aktualizácie Androidu, či o predĺženie bezpečnostných záplat po dobu až 4 rokov. Oznámenia sa však vo všeobecnosti netýkali celého portfólia zariadení, ale len vybraných produktových rád, najme vlajkových modelov smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie spoločnosť potvrdila, že ďalšie smartfóny budú z ich strany dlhšie softwarovo podporované. Na tému konkrétne upozornil portál 9to5google. V súčasnosti spoločnosť pre väčšiu časť svojich zariadení distribuuje na mesačnej báze bezpečnostné záplaty a raz ročne novú verziu Androidu.  Najčastejšie táto podpora trvá po dobu 2 až 3 rokov.

Na rok 2021 majitelia nových smartfónov z produktovej rady Galaxy A, budú spomínať v dobrom. Dôvodom je, že spoločnosť oznámila, že začínajúc smartfónom Galaxy A52 5G, bude doručovať 3 veľké aktualizácie operačného systému. V prípade bezpečnostných záplat, podpora bude trvať 4 roky.

Čo sa týka modelov ako A42, A32, či A02s, tak bohužiaľ v tomto prípade softwarová podpora predĺžená nebola.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close