Samsung má zvýšiť ceny aj lacnejších telefónov: Pozrite sa, koľko majú stáť modely Galaxy A34 a Galaxy A54!

Modely Samsung Galaxy A34 a Galaxy A54 majú očakávať výrazne vyššie ceny. Stredná trieda bude stáť oveľa viac ako minulý rok.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Zvyšovanie cien je všade okolo nás, pričom to neobchádza ani ceny elektroniky. Začiatkom roka sa predstavili prvé vlajkové telefóny, ktoré priniesli vyššie ceny v porovnaní s minuloročnými generáciami. Pri vlajkových lodiach sme si však na zdražovanie zvykli, čo nás ale teraz prekvapilo, tak sú očakávané ceny modelov strednej triedy. Na internete teraz totiž unikli očakávané ceny modelov Galaxy A34 a Galaxy A54, ktoré nás skutočne prekvapili. Aj za strednú triedu zariadení si tak výrazne priplatíme a ani tieto pôvodne lacnejšie modely už nebudú úplne pre každého. Na očakávané ceny týchto modelov nás upozornil portál androidauthority.com a ak vás zaujíma, koľko budú tieto zariadenia stáť, tak sa na to pozrite spolu s nami.

Takéto ceny očakávame u modelov Galaxy A34 a Galaxy A54

Po predstavení vlajkovej série Galaxy S23 nás čaká predstavenie lacnejších modelov od Samsungu. Tie majú spadať do kategórie strednej až vyššej strednej triedy, čomu zvyčajne odpovedajú aj ceny. Minuloročný model Galaxy A33 napríklad u nás štartoval s cenou na úrovni 370€ a jeho lepšie vybavený súrodenec zasa na úrovni 450€. Zvýšenie cien pre ďalšiu generáciu modelov však bude výraznejšie, ako by sme čakali. Lacnejší Galaxy A34 v základnej verzii 6/128GB má v Európe získať cenovku od 410 do 430€. A to už je výrazné zvýšenie, najmä pre strednú triedu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Recenzia_Samsung Galaxy A52 5G_displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak by sme chceli siahnuť po lepšie vybavenom telefóne, Galaxy A54 nás má v nižšej konfigurácii 8/128GB výjsť na 530 až 550€. Ceny teda nebudú úplne najnižšie a aj menej vybavený Galaxy A34 sa už tento rok bude šplhať na cenu minuloročného Galaxy A53. Samsung tento rok teda má nasadiť skutočne sebavedomé cenovky pre modely, ktoré majú podľa nášho zdroja ponúknuť čipset Exynos 1380. Výbava má byť adekvátna strednej triede telefónov. Je teda otázne či si fanúšikovia budú ochotní priplatiť o výraznejšie za takéto zariadenia.

Zdražovať má nielen Samsung

Zdražovanie sa bude týkať viacerých výrobcov smartfónov, nielen Samsungu. Len nedávno sme totiž narazili na cenu modelu Xiaomi 13 Lite. Lite verzie vlajkových lodí od Xiaomi bývajú zvyčajne priamymi konkurentmi pre tieto modely od Samsungu. Xiaomi 13 Lite má teda súperiť najmä so Samsungom Galaxy A34 a Galaxy A54. Jeho cena však používateľov taktiež nepoteší, keďže za model s 256GB interným úložiskom máme zaplatiť až 549€. Tu ale treba spomenúť, že pôjde o výkonný telefón s čipsetom Snapdragon 7 Gen 1.

Xiaomi 12 Lite oficiálne
Zdroj: Xiaomi

Éra pomerne lacných zariadení sa pravdepodobne končí a stredná trieda telefónov pravdepodobne už nebude pre každého. Ako môžete vidieť, pod cenovú úroveň 400€ sa už nemáme dostať, ak sa teda tieto úniky potvrdia. Na oficiálne informácie si však ešte chvíľu počkáme. Predstavenie nových modelov strednej triedy by malo prebehnúť na jar, pričom sa nám tieto úniky môžu, no nemusia potvrdiť.

Dokázali by ste zaplatiť takúto sumu za modely Galaxy A34, resp. Galaxy A54? Alebo vám príde už príliš prehnaná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre